Demonstracja „żółtych kamizelek” w Paryżu. Doszło do starć z policją

W Paryżu po wielomiesięcznej przerwie odbyła się w sobotę demonstracja „żółtych kamizelek”. Doszło do starć z policją. Francuskie służby aresztowały ponad 130 osób.

„Żółte kamizelki” zorganizowały dwie demonstracje w centrum Paryża. Jedna z nich przebiegła spokojnie. Do drugiej dołączyli agresywni anarchiści spod znaku „black blocks”. Policja użyła gazu łzawiącego przeciwko najbardziej radykalnym demonstrantom. Mała grupa „żółtych kamizelek” weszła do budynku stacji telewizyjnej BFM TV. Aresztowano kilkudziesięciu radykalnych aktywistów.

Według pierwszych danych w demonstracji wzięło udział 1000 osób. To znacznie mniej niż spodziewała się prefektura policji. Francuskie media mówią o „nieudanym powrocie żółtych kamizelek”.

Wśród protestujących był popularny francuski komik Jean-Marie Bigard, który zapowiedział start w wyborach prezydenckich. Do „żółtych kamizelek” dołączyli również pracownicy służby zdrowia oraz właściciele dyskotek dotknięci przez obostrzenia wprowadzone podczas pandemii koronawirusa.

IAR/ Informacyjna Agencja Radiowa / Stefan Foltzer/w to/

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię