Rząd Stanów Zjednoczonych wprowadza kolejne sankcje wobec Kuby

Prezydent Donald Trump zapowiedział kolejne sankcje wobec Kuby. Przewidują one zakaz zamieszkiwania przez Amerykanów w ośrodkach i hotelach należących do rządu w Hawanie. Restrykcje dotyczą także importu kubańskiego alkoholu i tytoniu.

Nowe sankcje prezydent Donald Trump ogłosił podczas spotkania w Białym Domu z weteranami inwazji w Zatoce Świń. „Dziś w ramach trwającej walki z komunistycznymi opresjami ogłaszam, że Departament Skarbu zakaże podróżującym Amerykanom zatrzymywania się obiektach należących do rządu Kuby. Zaostrzymy tez restrykcje dotyczące importu kubańskiego alkoholu i tytoniu” – mówił amerykański prezydent tłumacząc, że dzięki sankcjom amerykańskie dolary nie pójdą na konta reżimu w Hawanie, ale trafią bezpośrednio do Kubańczyków. „Dziś ponawiamy naszą niewzruszoną solidarność z narodem kubańskim i nasze głębokie przekonanie, że wolność zwycięży nad złowrogimi siłami komunizmu oraz złem w różnych postaciach” – mówił amerykański prezydent.

Po objęciu funkcji prezydenta, Donald Trump zrezygnował z polityki ocieplania relacji USA z Kubą zapoczątkowanej przez jego poprzednika Baracka Obamę. Prezydent USA wprowadził szereg sankcji dotyczących relacji dyplomatycznych, wymiany gospodarczej i podróży na wyspę.

Informacyjna Agencja Radiowa / Marek Wałkuski / Waszyngton/w to/

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię