Pilotażowy program dostarczania szczepionek obejmie cztery stany

Firma Pfizer wybrała 4 stany do pilotażowego programu dostarczania szczepionek.

Firma Pfizer ogłosiła, żerozpoczyna pilotażowy program dostarczania eksperymentalnej szczepionki przeciw koronaawirusom. Wezmą w nim udział cztery stany, Rhode Island, Teksas, Nowy Meksyk i Tennessee. Cała akcja ma celu opracowanie planu dostaw i sposobu wdrażania szczepionek.

Szczepionka, aby zachować swoje właściwości musi być przechowywana w bardzo niskiej temperaturze, minus 94 stronie Fahrenheita. To niewątpliwie duże wyzwanie logistyczne.

Rhode Island, Teksas, Nowy Meksyk i Tennessee zostały wybrane do programu pilotażowego względu na różnice w wielkości i liczbie populacji. Firma jednocześnie poinformowała, że stany te, mimo, iż biorą udział w programie pilotażowym nie otrzymają szczepionki przeciwko COVID-19 wcześniej niż inne stany. „Ten pilotażowy program i nasza współpraca z urzędnikami federalnymi oraz  stanowymi pomoże nam przygotować się wdrożenia szczepionek w najbliższej przyszłości, pod warunkiem uzyskania zezwoleń”  – powiedziała Angela Hwang, prezes grupy Pfizer Bio Group, Pfizer Biopharmaceuticals Group.

Firma wiedzę nabytą podczas programu pilotażowego wykorzysta w innych stanach. „Mamy nadzieję, że wyniki tego pilotażowego programu dostarczania szczepionek posłużą jako wzór dla innych stanów i zagranicznych rządów przygotowujących się do wdrożenia skutecznych programów szczepień przeciwko COVID-19″.

Pfitzer jest na dobrej drodze, aby złożyć jeszcze w tym miesiącu wniosek o zgodę na stosowanie szczepionki w Agencji Żywności i Leków (FDA).

Pfizer i niemiecka firma biotechnologiczna BioNTech podpisały kontrakt z admisnistracją Stanów Zjednoczonych na wyprodukowanie 100 mln dawek szczepionki na COVID-19 z opcją na kolejne pół miliarda

AL

Georgia: Odnaleziono tysiące niepoliczonych głosów

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię