Pensylwania certyfikowała zwycięstwo Joe Bidena

0
234

Pensylwania jest kolejnym amerykańskim stanem, który oficjalnie potwierdził zwycięstwo Joe Bidena w wyborach prezydenckich. Kandydat demokratów pokonał tam urzędującego prezydenta przewagą 1,2 procent głosów.

Według oficjalnych danych Joe Biden uzyskał w Pensylwanii prawie 3 miliony 460 tysięcy głosów – o ponad 80 tysięcy więcej od prezydenta Donalda Trumpa. Tym samym zdobył 20 głosów elektorskich, którymi dysponuje ten stan. Podpisując certyfikat zwycięstwa Joe Bidena gubernator Tom Wolf ocenił, że wybory w Pensylwanii były wolne, sprawiedliwe i uczciwe.

Czytaj również: Rząd Donalda Trumpa rozpoczyna przygotowania do przejęcia władzy przez Bidena

Zwycięstwo Joe Bidena w Pensylwanii amerykańskie media ogłosiły już 7 listopada na podstawie danych z komisji wyborczych. W przeszłości taki sposób wskazywania zwycięzcy był powszechnie akceptowany, ale w tym roku został zakwestionowany przez Donalda Trumpa, który twierdził, że doszło do oszustwa. Sztab prezydenta złożył szereg pozwów sądowych, z których prawie wszystkie zostały odrzucone. Wczoraj wniosek o unieważnienie tysięcy głosów w Pensylwanii odrzucił stanowy Sąd Najwyższy.

Rząd Donalda Trumpa rozpoczął wczoraj formalny proces przygotowywania administracji Joe Bidena do przejęcia władzy. Prezydent nadal jednak nie uznaje zwycięstwa kandydata demokratów i zapowiada dalsze działania prawne.

IAR

” Gambit królowej” – najchętniej oglądany serial Netflixa. Widzieliście?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię