Rekordowa sprzedaż w Black Friday. Amerykanie wydali na zakupy 9 miliardów dolarów

0
628
envato

Nawet pandemia koronawirusa nie powstrzymała Amerykanów przed zrobieniem świątecznych zakupów dzień po Święcie Dziękczynienia, czyli w tzw. Czarny Piątek.

Jak się okazuje tegoroczny Black Friday przejdzie do historii jako jeden z najgorętszych dni podczas którego Amerykanie wydali na prezenty ponad 9 miliardów dolarów. Według Adobe Analytic, firmy monitorującej sprzedaż online w Stanach Zjednoczonych, w tym roku odnotowano 22 procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu do roku ubiegłego w którym mieszkańcy supermocarstwa wydali w tym dniu 7 miliardów 400 milionów dolarów.

Według Adobe Analytic to jeszcze nie koniec zakupowego szaleństwa. W najbliższy poniedziałek, czyli Cyber Monday może zostać pobity kolejny rekord. Jak się oblicza dochody ze sprzedaży online mogą zbliżyć się do granicy prawie 13 miliardów dolarów.

Do najpopularniejszych gadżetów, które w tym roku cieszą się olbrzymim powodzeniem wśród milionów kupujących zalicza się m.in. telewizory firmy Samsung, gry video, klocki Lego czy słynne AirPods firmy Apple.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię