Pierwszy w tym roku poważny atak zimy w Chicago. W niektórych miejscach spadło 8 cali śniegu

0
184

Pierwsze w tym sezonie poważne załamanie pogody w tym opady śniegu i marznącego deszczu spowodowały wiele utrudnień na drogach i dziesiątki wypadków samochodowych.

Od wtorkowego wieczoru na ziemię spadło kila cali śniegu zwłaszcza w północnej części stanu Illinois. Jak podaje stanowe centrum meteorologiczne w powiatach McHenry czy DeKalb odnotowano po 8 cali śnieżnej pokrywy.

Ostrzeżenie o opadach śniegu i marznącego śniegu z deszczem obowiązuje do godzin porannych w środę 30 grudnia w powiatach: DuPage, Kendall, La Salle, w północnej części powiatu Will oraz w centralnej i południowej części powiatu Cook.

Tylko w Chicago, władze miejskie skierowały do walki ze śniegiem ponad 287 pługosolarek. Pomimo złych warunków pogodowych loty z chicagowskich portów lotnicznych O’Hare i Midway w większości odbyły się zgodnie z planem.

Kolejna fala opadów śniegu spodziewana jest w ostatni dzień starego roku. Natomiast 1 stycznia po północy możemy spodziewać się opadów marznącego deszczu ze śniegiem, które mogą spowodować kolejne utrudnienia na chicagowskich drogach i autostradach.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię