Uroczystości inauguracji Joe Bidena rozpoczęły się od mszy świętej

fot. print screen/ YouTube/ PBS NewsHour

Od udziału Joe Bidena we mszy świętej w Waszyngtonie rozpoczęły się uroczystości inauguracji nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

W południe czasu lokalnego, 78-letni polityk złoży przysięgę na wierność Konstytucji i zostanie 46. przywódcą. Odchodzącą administrację na uroczystościach reprezentuje wiceprezydent Mike Pence.

 

Na trzy godziny przed zaprzysiężeniem Joe Bidena odrzutowiec Air Force One z Donaldem Trumpem i jego żoną Melanią na pokładzie, przy dźwiękach utworu Franka Sinatry „My Way” odleciał z bazy Andrews na Florydę. Wcześniej w przemówieniu odchodzący prezydent życzył sukcesów nowemu rządowi. „Przyszłość tego kraju nigdy nie była jaśniejsza. Życzę nowej administracji dużo szczęścia i sukcesu” – mówił ustępujący prezydent USA.

Chwilę później Joe Biden i przyszła pierwsza dama Jill Biden udali się w kolumnie limuzyn do katedry świętego Mateusza. W prywatnej mszy świętej z udziałem prezydenta elekta uczestniczyli także przywódcy obu partii politycznych w Kongresie – Nancy Pelosi, Chuck Schumer, Mitch McConnell i Kevin McCarthy. Udział republikanów we mszy wpisuje się w przesłanie jedności, które ma być głównym elementem inauguracji. Joe Biden będzie drugim katolikiem w historii na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych. Pierwszym był John F. Kennedy.

IAR

Czy Donald Trum założy nową partię polityczną. Nowe doniesienia

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię