Znana jest przyczyna tragicznego pożaru w Des Plaines

Tragiczny pożar w Des Plaines

W środę w wyniku pożaru w miejscowości Des Plaines  zginęła matka wraz czwórką dzieci. Przyczyną pożaru był najprawdopodobniej przenośny grzejnik – podało ABC News.

Tragiczny pożar wybuchł na drugim piętrze w pobliżu schodów i uniemożliwił rodzinie ucieczkę. W domu nie było sprawnych czujników dymu. Pożar wybuchł o około 10:13 rano w bloku 700 przy West Oakton Street. Przechodnie zauważyli dym i zadzwonili pod numer alarmowy.

Podczas tej tragedii zginęła matka (25 lat)  i jej cztery córki, wszystkie w wieku poniżej 6 lat: Renata Espinosa, 6, Genesis Espinosa, 5, Allison Espinosa, 3, i roczna Grace Espinosa.

Wszystkie dziewczynki zostały przewiezione do okolicznych szpitali, gdzie stwierdzono ich zgon. Ich matka zmarła na miejscu.

 

Na miejscu zdarzenia pojawiło się wiele ekip ratunkowych, w tym straż pożarna z Niles i Northbrook.

Sąsiedzi przekazali, że ojciec dziewczynek był w pracy, kiedy skontaktowano się z nim w sprawie pożaru. Miał wtedy zadzwonić do sąsiada Sama Kuraishi  ‘W moim domu jest pożar, czy są tam moje dzieci?” – pytał. Kuraishi przekazał dziennikarzom , że mężczyzna  jest właścicielem firmy zajmującej się architekturą krajobrazu i wielokrotnie pomagał swoim sąsiadom.

“Wspaniały człowiek” – podkreślał sąsiad. “Nigdy nikogo nie skrzywdził. Jest bardzo pomocny.”

Rodzina nie może pogodzić się z tragedią. “Byłam zszokowana” – powiedziała Yein Espinosa, której brat stracił w pożarze cztery córki.  “To były niesamowite dzieci, pełne szczęścia … wspaniałe dzieci” – powiedział Espinoza w rozmowie z ABC News

“To jest tragedia, której nie widziałem w ciągu moich 34 lat  służby w straży pożarnej” – powiedział szef straży pożarnej Des Plaines Daniel Anderson. “To jest straszny dzień, tragiczny dzień dla Des Plaines”.

AL

5 osób zginęło w pożarze w Des Plaines. Ofiarami są głównie dzieci

 

[bsa_pro_ad_space id=10] [bsa_pro_ad_space id=5]

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię