Były szef służby granicznej o polityce imigracyjnej Bidena: “To niezwykłe co widzimy”

0
915

Były szef służby granicznej Mark Morgan ocenił, że krytyka Donalda Trumpa dotycząca polityki imigracyjnej prezydenta Bidena podczas zjazdu konserwatystów na Florydzie była “na miejscu”. Dodał że jego “radykalna i  otwarta polityka imigracyjna” wywołała kryzys na południowej granicy.

Morgan, który pełnił funkcję szefa agencji, aż do 20 stycznia 2021 udzielił wywiadu w “Fox & Friends” tuż przed przed wirtualnym spotkaniem Bidena z prezydentem Meksyku Andrésem Manuelem Lópezem Obradorem. Przywódcy mają m.in. omówić współpracę  w zakresie migracji.

Morgan powiedział, że na miejscu meksykańskiego prezydenta byłby krytyczny wobec polityki Bidena. “Gdybym był prezydentem Meksyku powiedziałbym: “Co robisz? Powodujesz teraz kolejny kryzys, który wpływa na każdy kraj, który jest w to zaangażowany”

Były szef służby granicznej argumentował, że polityka Bidena mocno zwiekszyła liczbę przekraczających granicę nielegalne. „Obecnie Stany Zjednoczone to wypuszczają każdego, tak szybko, jak to tylko możliwe” – powiedział Morgan.Taki jest cel tej administracji. Nie jest to ochrona naszych granic ani egzekwowanie naszych praw, ale ich bezwzględnie nadużywanie i zezwalanie na nielegalny pobyt w Stanach Zjednoczonych… A następnie uniemożliwienie ICE ich zatrzymanie i deportowania w sposób legalny (…) W ciągu kilku lat, będziemy  tu mieli jeszcze kilka milionów ludzi domagających się ich amnestii” – dodał.

Kilka tygodni temu przed przed polityką imigracyjną administracji Joe Bidena ostrzegał Tom Homan, były dyrektor ICE. W Fox News powiedział, że “zbliża się tragedia”.

Czytaj również: USA rajem dla nielegalnych imigrantów? Były oficer ICE ostrzega

Trump podczas swojego przemówienia w niedzielę mocno skrytykował działania prezydenta Bidena. Skupił się się przede wszystkim na eskalacji kryzysu na granicach, punktując Bidena za zerwanie z jego polityką migracyjną, co w rezultacie doprowadziło do dużego wzrost liczby migrantów na granicy. “Nowa administracja potrzebowała zaledwie kilku tygodni, aby przekształcić nasze bezprecedensowe osiągnięcia w katastrofę humanitarną i spowodowała zagrożenie bezpieczeństwa narodowego z własnej winy” – powiedział. “Poprzez lekkomyślne wyeliminowanie z naszej granicy środków bezpieczeństwa i kontroli, które wprowadziliśmy, Joe Biden wywołał masowy zalew nielegalnej imigracji do naszego kraju, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy”

AL

Nowe fakty w sprawie śmierci Polaka w Meksyku

 

Trump: Pierwszy miesiąc prezydentury Joe Bidena to katastrofa

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię