Były szef służby granicznej o polityce imigracyjnej Bidena: „To niezwykłe co widzimy”

Były szef służby granicznej Mark Morgan ocenił, że krytyka Donalda Trumpa dotycząca polityki imigracyjnej prezydenta Bidena podczas zjazdu konserwatystów na Florydzie była „na miejscu”. Dodał że jego „radykalna i  otwarta polityka imigracyjna” wywołała kryzys na południowej granicy.

Morgan, który pełnił funkcję szefa agencji, aż do 20 stycznia 2021 udzielił wywiadu w „Fox & Friends” tuż przed przed wirtualnym spotkaniem Bidena z prezydentem Meksyku Andrésem Manuelem Lópezem Obradorem. Przywódcy mają m.in. omówić współpracę  w zakresie migracji.

Morgan powiedział, że na miejscu meksykańskiego prezydenta byłby krytyczny wobec polityki Bidena. „Gdybym był prezydentem Meksyku powiedziałbym: „Co robisz? Powodujesz teraz kolejny kryzys, który wpływa na każdy kraj, który jest w to zaangażowany”

Były szef służby granicznej argumentował, że polityka Bidena mocno zwiekszyła liczbę przekraczających granicę nielegalne. „Obecnie Stany Zjednoczone to wypuszczają każdego, tak szybko, jak to tylko możliwe” – powiedział Morgan.Taki jest cel tej administracji. Nie jest to ochrona naszych granic ani egzekwowanie naszych praw, ale ich bezwzględnie nadużywanie i zezwalanie na nielegalny pobyt w Stanach Zjednoczonych… A następnie uniemożliwienie ICE ich zatrzymanie i deportowania w sposób legalny (…) W ciągu kilku lat, będziemy  tu mieli jeszcze kilka milionów ludzi domagających się ich amnestii” – dodał.

Kilka tygodni temu przed przed polityką imigracyjną administracji Joe Bidena ostrzegał Tom Homan, były dyrektor ICE. W Fox News powiedział, że „zbliża się tragedia”.

Czytaj również: USA rajem dla nielegalnych imigrantów? Były oficer ICE ostrzega

Trump podczas swojego przemówienia w niedzielę mocno skrytykował działania prezydenta Bidena. Skupił się się przede wszystkim na eskalacji kryzysu na granicach, punktując Bidena za zerwanie z jego polityką migracyjną, co w rezultacie doprowadziło do dużego wzrost liczby migrantów na granicy. “Nowa administracja potrzebowała zaledwie kilku tygodni, aby przekształcić nasze bezprecedensowe osiągnięcia w katastrofę humanitarną i spowodowała zagrożenie bezpieczeństwa narodowego z własnej winy” – powiedział. „Poprzez lekkomyślne wyeliminowanie z naszej granicy środków bezpieczeństwa i kontroli, które wprowadziliśmy, Joe Biden wywołał masowy zalew nielegalnej imigracji do naszego kraju, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy”

AL

Nowe fakty w sprawie śmierci Polaka w Meksyku

 

Trump: Pierwszy miesiąc prezydentury Joe Bidena to katastrofa

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię