Rekord zakażeń w Polsce. Brakuje karetek

Epidemia koronawirusa w Polsce nie odpuszcza. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 35 143 nowych zakażeniach koronawirusem. Sytuacja staje się dramatyczna. Brakuje karetek.

Jak wynika z relacji polskich mediów służba zdrowia w Polsce traci wydolność. Wczoraj w Raszynie pod Warszaw kobieta z udarem była transportowana w bagażniku prywatnego auta do miejsca, w którym mógł wylądować śmigłowiec z medykami – informuje Polsat News. W całej Polsce brakuje karetek, a do ciężkich przypadków są wysyłani strażacy, a nawet Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

„Jest tak źle, że czyjąś babcię (z objawami świeżego udaru) trzeba było zapakować do auta w zabudowie combi, gdzieś gdzie zazwyczaj przewozi się ziemniaki i trójkąt ostrzegawczy, by dowieźć ją do miejsca, w którym wylądował śmigłowiec” – napisał ratownik medyczny Jan Świtała na Instagramie.„Jako system jesteśmy już niewydolni”.

 

Niektóre karetki czekają z pacjentami w ciężkim stanie klika godzin pod oddziałami SOR- u, inne krążą od szpitala do szpitala, zanim znajdzie się dla nich miejsce.  „Przyzwyczaiłam się już nieco w tej epidemii do czekania w kolejkach przed szpitalami, ale sznur siedmiu karetek przed jedną placówką to dla mnie nowość” – mówi ratowniczka medyczna z Warszawy dla Gazety Wyborczej.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 35 143 nowych zakażeniach koronawirusem. Od wczoraj zmarły 443 zakażone osoby, a wyzdrowiało 24 367 osób. Wykonano 107 713 testów.

Z powodu COVID-19 zmarło 125 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 318 osób. Wczoraj wykonano prawie 108 tysięcy testów na obecność wirusa.

Najwięcej nowych zakażeń wykryto w województwach: mazowieckim, śląskim i wielkopolskim, a najmniej w województwie podlaskim. 616 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono prawie 2 miliony 190 tysięcy zakażeń koronawirusem. W sumie zmarło ponad 51 tysięcy zakażonych osób, a wyzdrowiało ponad 1 milion 747 tysięcy osób.

AL

źródło: Polsat News , IAR

Czytaj również:

Tornado w Alabamie: Ogromne zniszczenia i ofiary śmiertelne (WIDEO)

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię