Chicago Auto Show jeszcze w tym roku. Znamy datę

Gubernator stanu Illinois J.B. Pritzker i burmistrz Chicago Lori Lightfoot ogłosili powrót Auto Show do McCormick Place. To pierwsza tego typu duża impreza, która odbędzie się w Chicago od czasu pandemii COVID-19.

Chicago Auto Show jest zaplanowane w dniach od 15 do 19 lipca, będzie trwało krócej niż zwykle. Aby impreza mogla się odbyć zostanie wdrożony szereg środków ostrożności. Obowiązywać będzie limit odwiedzających do 10 tysięcy osób w jednym czasie, maski, bezdotykowe bilety, sprawdzanie temperatury, kwestionariusze medyczne oraz wiele innych. Na miejscu zainstalowane będą stacje sanitarne z dostępnymi płynami do dezynfekcji rąk.

„Mniej więcej o tej porze w zeszłym roku, McCormick Place został przekształcony w tymczasową placówkę opiekuńczą, która znacząco pomogła naszemu miastu podczas pierwszej fali COVID-19 – powiedział Lightfoot w oświadczeniu. „Dzięki współpracy współpracy między rządem, służbą zdrowia, społecznością i partnerami korporacyjnymi, jesteśmy w stanie przywrócić konwencje do naszego ukochanego centrum kongresowego w sposób, który jest bezpieczny”.

Czytaj również: Rezygnują ze szczepionki Johnson&Johnson

Gubernator Illinois podkreślił, że impreza powraca do miasta przy zachowaniu wszelkich wytycznych Departamentu Zdrowia Publicznego, jednocześnie dodając „ratująca życie moc szczepień i ciężka praca mieszkańców naszego miasta i stanu doprowadziła nas tutaj. W ostatnich tygodniach widzieliśmy, jak nasze wskaźniki zachorowań i hospitalizacji COVID w całym stanie spłaszczają się i zaczynają spadać, wykazując wzrost znacznie mniejszy niż ten, który widzieliśmy jesienią i zimą.  J.B Prtizker przestrzegł jednak, że choć sytuacja jest lepsza, to walka z wirusem się jeszcze nie skończyła.

Chicago Auto Show pierwotnie miał się odbyć w połowie lutego, ale organizatorzy przełożyli imprezę, już wtedy zaznaczając, że mają nadzieję na zorganizowanie pokazu w późniejszym terminie. W 2020 roku impreza miała miejsce się zaledwie miesiąc przed wprowadzeniem w życie nakazu pozostania w domu.

AL

Joe Biden podnosi limit uchodźców

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię