Illinois przechodzi do fazy pomostowej. Wiemy od kiedy

We czwartek gubernator Pritzker ogłosił, że Illinois wejdzie w „pomostową fazę” ponownego otwarcia od piątku 14 maja. To faza poprzedzająca pełne otwarcie stanu.

Illinois obecnie znajduję się fazie 4 ponownego otwarcia. Zanim jednak wejdzie w piątą, co oznaczałoby pełne ponowne otwarcie bez ograniczeń, musi wejść w tak zwaną fazę pomostową. Będzie to okres przejściowy z luźniejszymi restrykcjami i wyższymi limitami przepustowości.

Co to oznacza?

Znacznie zwiększą się limity przyjmowanych klientów. Siłownie, teatry, przestawienia,  ogrody zoologicznym, sklepy muzea i parki rozrywki będą mogły działać przy 60% obłożeniu.  “Widzimy spadek przypadków we wszystkich grupach wiekowych, co jest ważne” – powiedziała komisarz ds. zdrowia powiatu Cook dr Allison Arwady, dodając jednak, że jest jeszcze wiele do zrobienia w kwestii szczepień.

Czytaj również: Administracja Bidena poparła zniesienie praw patentowych na szczepionki na Covid

Pritzker przekazał również, że 11 czerwca stan może przejść do fazy piątej, która jest która jest pełnym ponownym otwarciem stanu. Faza pomostowa ma być 28 -dniowym okresem monitorowania i wymaga, aby 50 proc. wszystkich mieszkańców Illinois powyżej 16 roku życia otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki, a wskaźniki hospitalizacji i zgonów nie może w tym okresie znacząco wzrosnąć.

AL

W wieku 79 lat zapisał się do szkoły kosmetycznej. Powód wzruszy cię do łez!

 

Disneyland: Zamieszanie wokół pocałunku “bez zgody” Królewny Śnieżki

 

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię