Tajemnicze chusteczki zapachowe w skrzynkach pocztowych

Dlaczego listonosze zostawiają chusteczki zapachowe używane w suszarkach w skrzynkach pocztowych? Otóż powód jest całkiem prosty. Robią to, aby uniknąć ukąszeń przez owady.

Według listonoszy, arkusze suszarek zniechęcają między innymi osy do zamieszkania w skrzynkach pocztowych.

Jeden z listonoszy, podpisujący się jako lstrx13, na stronie Reddit napisał, że nie potrafi powiedzieć ile razy mu się zdarzyło otworzyć skrzynkę pocztową i znaleźć w niej osy „Nie potrafię powiedzieć, ile razy, szczególnie o tej porze roku, otworzyć skrzynkę na listy i zobaczyć małe gniazdo z trzema lub pięcioma odpoczywającymi w niej osami”.

W wielu przypadkach osy dobrze się ukrywają na samym końcu skrzynek. Nieświadomy listonosz wkładając rękę z listami lub paczką zostaje ukąszony przez terytorialne osy.
„Więc proszę, jeśli pewnego dnia przypadkowo zobaczysz arkusz zapachowy z tyłu skrzynki pocztowej, po prostu wiedz, że twój listonosz najprawdopodobniej umieścił ją tam, aby powstrzymać te szatańskie stworzenia przed budowaniem w niej domu”.

W swoim poście Lstrx13 dodał, że w zeszłym roku został użądlony 10 razy przy 10 różnych okazjach.
Do wymiany zdań na temat oddziaływania zapachowych arkuszy na osy dołączył kelner pracujący w restauracji w Kalifornii twierdząc, że u niego w pracy już od dawna arkusze te wkładane są pod obrusy w celu odstraszenia os. „Osy często siadają na talerzach gości, zwłaszcza na potrawy z łososiem. Dawno temu nauczyliśmy się, aby na patio pod obrusy wkładać arkusze suszarek”.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię