Skażony Lidocaine HCl Topical Solution 4% wycofany ze sprzedaży. Może powodować śmierć.

Partia optycznego leku przeciwbólowego Lidocaine HCl Topical Solution 4% w 50 ml butelka zostaje wycofana z powodu skażenia. Producent podaje, że może powodować „poważną zachorowalność, a nawet śmierć”.

Teligent Pharma w zawiadomieniu opublikowanym przez FDA, podaje, że kontrola wykazała, iż niektóre dawki są zbyt silne dla pacjentów i mogą prowadzić do „toksyczności ogólnoustrojowej znieczulenia miejscowego”.

Czytaj także: Codzienne palenie papierosów i picie alkoholu wpływa na wiek mózgu

„Toksyczność ogólnoustrojowa w znieczuleniu miejscowym może powodować reakcje ośrodkowego układu nerwowego, w tym pobudzenie i depresję, a poważniejsze objawy toksyczności sercowo-naczyniowej, takie jak bradykardia, niedociśnienie, a nawet zapaść sercowo-naczyniowa, mogą wystąpić bardzo szybko”, podano w oświadczeniu. Przedstawiciele firmy dodają, że „jeśli miejscowa toksyczność ogólnoustrojowa znieczulenia nie zostanie rozpoznana i szybko leczona, może dojść do poważnej zachorowalności, a nawet śmierci”.

Wycofana zostaje partia nr 14218 z datą ważności 09/2022. Jeśli posiadasz w apteczce wycofany środek przeciwbólowy, który był dostępny w szklanej butelce z nakrętką, zwróć go w miejscu zakupu, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy.

Zobacz: Zmodyfikowane komórki odpornościowe mogą zwalczać raka

Klienci z pytaniami dotyczącymi wycofania mogą wysłać wiadomość na adres emailowy Medical@teligent.com lub zadzwonić do Teligent pod numer 856-697-1441, a następnie nacisnąć klawisz *, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00 czasu wschodniego.

Jeśli ten lub jakikolwiek inny lek spowodował problem po zastosowaniu, pacjent może również powiadomić FDA wypełniając formularz FDA 3500B, który jest do pobrania na stronie https://www.fda.gov/safety/medwatch-fda-safety-information-and-adverse-event-reporting-program/reporting-serious-problems-fda

Historie Sukcesu | Sebastian Stankiewicz – Healthy & Happy Living

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię