Tysiące firm finansowych planuje opuścić Wielką Brytanię

Dublin ma szansę stać się potęgą finansową.

Według badania przeprowadzonego przez firmę konsultingową EY stolica Irlandii, Dublin, jest ulubionym miastem relokacji firm finansowych po Brexit.

Jak wynika z badań, prawie 40 firm świadczących usługi finansowe rozważa przeniesienie niektórych operacji firmowych z Wielkiej Brytanii do stolicy Irlandii lub już to zrobiło.

Czytaj także: Największe skandale finansowe stulecia

Na drugim miejscu jest Luksemburg, który przyciągnął łącznie 29 firm. Na trzecim miejscu znajduje się Frankfurt, do którego 23 firmy przeniosły swój biznes. Do Paryża przeniosło się 20 firm finansowych.

Ogólnie około 7600 miejsc pracy tylko w firmach finansowych zostanie utraconych w Wielkiej Brytanii. Również prawie 1,3 biliona funtów (1,8 biliona dolarów) aktywów wraz z przeniesieniem się firm finansowych trafi do innych krajów. Niektórzy uważają, że Londyn ostatecznie straci około 20000 miejsc pracy w branży usług finansowych.

Czytaj: Gdzie najlepiej ulokować oszczędności podczas wzrostu inflacji

To nie wszystkie problemy Wielkiej Brytanii. W tym roku po raz pierwszy od dziesięcioleci Londyn utracił swoją dominację jako czołowego miejsca w Europie do kupowania i sprzedawania akcji. Amsterdam stał się europejską stolicą inwestorów giełdowych.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię