Problemy pedofilii w Kościele przedmiotem spotkań polskich biskupów w Watykanie

Pierwsza grupa polskich biskupów rozpoczęła wizytę ad limina apostolorum w Watykanie. Metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik wyraził przekonanie, że problemy pedofilii będą przedmiotem spotkań, a także rozmowy z papieżem Franciszkiem.

Polscy biskupi rozpoczęli wizytę od udziału we mszy świętej przy grobie świętego Piotra w bazylice watykańskiej. Potem odwiedzili Dykasterię do spraw Świeckich, Rodziny i Życia, a także Radę do spraw Nowej Ewangelizacji.

Czytaj również: Wielka chwila dla USA. Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny przyznana

Podczas briefingu padło pytanie do arcybiskupa Stanisława Budzika o problem pedofilii w Kościele. „Ponieważ jest to bolączka całego Kościoła, nas też oczywiście dotyczy. Nasi przedstawiciele będą w Biurze Ochrony Dzieci i Młodzieży. I myślę, że w rozmowie z Ojcem Świętym, któremu na tych sprawach bardzo zależy, też ten temat się pokaże” – powiedział arcybiskup.

Zobacz: Sytuacja czytelnictwa w Polsce – ile i co czytają Polacy

Rzecznik polskiego Episkopatu ksiądz Leszek Gęsiak podkreślił, że te trudne i bolesne kwestie nie są celem wizyty ad limina, choć oczywiście ze względu na wagę problemu, będą również poruszane.

(iar)

Prezydentura Joe Bidena – Ocena chicagowskiej Polonii SONDA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię