Ogólnokrajowa awaria Comcastu. Problemy w dostawach internetu, telefonu i telewizji

Poważna awaria Comcast na terenie USA spowodowała przerwę w dostarczeniu usług internetowych, telewizyjnych i telefonicznych dla klientów Comcast/Xfinity.

Jak na razie nie wiadomo, ilu klientów ucierpiało z powodu braku dostawy serwisów, jak również nie wiadomo co spowodowało awarię. Witryna downdetector.com zarejestrowała do tej pory ponad 52 000 raportów od użytkowników Comcast Xfinity zgłaszających awarię. Zgodnie z mapą braku dostaw usług internetowych Comcast/Xfinity bez internetu są klienci zamieszkujący 6 stanów USA, w tym Illinois.

Czytaj też: Facebook rezygnuje z systemu rozpoznawania twarzy i wykasuje dane ponad miliarda użytkowników

Na oficalnej mapie braku dostępu do internetu na stronie Xfinity wyświetlany był komunikat: “We are experiencing abnormal traffic to our network or… the service or servers on it are not currently available.”

„Doświadczamy nietypowiego ruchu w naszej sieci… nasze usługi lub serwery są obecnie niedostępne”.

Zobacz też: 8 najlepszych aplikacji do przetwarzania w chmurze dla małych firm

Według serwisu NBCBayArea.com przerwy w dostawie prądu rozpoczęły się w San Francisco Bay Area późnym wieczorem w poniedziałek, ale nie rozprzestrzeniły się na inne części kraju. Kilka godzin później systemy w Północnej Kalifornii zaczęły ponownie działać.

Czytaj: Związki a poszczególne znaki zodiaku

Awaria serwisów w Chicago i okolicach rozpoczęła się na krótko przed 7:30 rano.

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię