15 powodów, dla których warto zaadoptować czworonożnego seniora

Jeśli myślisz o dodaniu czworonożnego członka do rodziny pomyśl nie tylko nad adopcją psa, ale nad adopcją psa seniora.

Oto 15 powodów, dla których warto rozważyć adopcję starszego psa lub kota:

1. Są czułe i spokojne

Starsze koty i psy często pragną więcej miłości i uwagi ze strony swoich ludzkich towarzyszy.

2. Nie załatwiają się w domu

Psy wiedzą, że należy wyjść na dwór, aby załatwić swoje sprawy. A dla kota, kuweta nie jest niczym obcym. Zaoszczędzić czas na nauce.

3. Starsze zwierzęta wymagają mniej czasu i nadzoru

Nie każdy może poświęcić na naukę lub wyjściach do trenera zwierząt.

4. Stare psy mogą nauczyć się nowych sztuczek

Psy można szkolić w każdym wieku, a starsze psy są tak samo mądre jak młodsze. W rzeczywistości mogą być łatwiejsze do trenowania, ponieważ są spokojniejsze i mają większą koncentrację niż szczeniak.

5. Daje ci natychmiastową wiedzę

Widzisz co bierzesz. Adoptowanie starszego czworonoga daje natychmiastową wiedzę na temat rozmiaru, osobowość i wymagań dotyczących pielęgnacji.

6. Są spokojniejsze

Wylegiwanie się jest często ważniejsze od długich spacerów czy zabaw.

7. Twoje meble i dywan podziękują ci

Starsze psy posiadają maniery. Jeśli nadal brakuje im w pełni zadawalającego ciebie treningu, mają fizyczne i umysłowe zdolności do szybkiego podnoszenia swoich umiejętności, w przeciwieństwie do szczeniąt. Starsze psy są również znacznie mniej podatne na destrukcyjne gryzienie.

8. Nadal są zabawne

Oprócz korzyści psychologicznych, zdrowotnych i społecznych, jakie niesie ze sobą posiadanie zwierzaka, starsze psy i koty nadal wniosą wiele radości do twojego życia.

9. Świetnie sprawdzają się w domach starszych osób

Starsze zwierzęta są zwykle mniej wymagające w utrzymaniu, ponieważ mają niższy poziom energii i są już wyszkolone. To sprawia, że ​​są doskonałymi zwierzętami domowymi dla osób starszych, które mogą czuć się samotne lub odosobnione. Badania wykazały, że zwierzęta domowe są nie tylko dobre dla dobrego samopoczucia emocjonalnego, ale również ich posiadanie poprawia zdrowie mózgu i układu krążenia.

10. Lubią robić to, co robisz

Starsze psy i koty to świetni towarzysze, którzy często są szczęśliwi robiąc to, na co masz ochotę. Jeśli lubisz spacery lub piesze wędrówki, starszy pies chętnie się na nie z tobą wybierze. Starsze koty będą wylegiwać się z tobą na kanapie lub przy komputerze.

11. Są wdzięczne

Zwierzęta, które straciły swoich pierwotnych towarzyszy, zostały usunięte ze swoich domów lub w niektórych przypadkach miały trudny początek życia, często myślą o swoich nowych ludzkich towarzyszach jak o bohaterach.

12. Wymagają mniej ćwiczeń

Młodszy pies lub kot może cię wystraszyć swoim poziomem energii. Starsze zwierzęta nadal potrzebują ruchu, aby zachować zdrowie, ale wymagają dużo mniej aktywności.

13. Znane są ich problemy zdrowotne

Schroniska starają się utrzymywać aktualne i dokładne informacje na temat zdrowia zwierzęcia, więc adopcja starszego zwierzaka z udokumentowaną przeszłością medyczną oznacza, że ​​będziesz gotowy na przyszłość.

14. Szybciej nawiązują więź

Nawet te psy i koty, które były źle traktowane lub zaniedbane są bardziej niż zdolne do nawiązywania więzi ze swoimi nowymi ludzkimi towarzyszami. Starsze psy są odporne i często mogą tworzyć kochające więzi, a starsze koty, które mają czas i przestrzeń na przystosowanie się również rozwijają ufną przyjaźń.

15. Adoptowanie starszego psa może uratować mu życie

Schroniska są przepełnione i niestety starsze psy są jednymi z pierwszych, które zostają uśpione, jeśli nie zostaną adoptowane w odpowiednim czasie. Adoptując starszego psa, nie tylko zapewniasz mu lepsze życie, ale także ratujesz go przed uśpieniem.

Naukowcy potwierdzają: Oglądanie filmików ze zwierzętami jest dobre dla zdrowia

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię