Medyczna marihuana – lek na wiele dolegliwości seniorów

Opioidy czy marihuana?

Jak wykazały najnowsze badania, marihuana medyczna jest coraz popularniejsza wśród osób powyżej 65 roku życia. Jak mówią seniorzy, zażywanie marihuany pomaga im w walce z przewlekłym bólem i ogranicza stosowanie opioidów.

Najnowsze statystki zaczerpnięte z American Academy of Neurology pokazują, że wśród seniorów palących medyczną marihuanę, 69 proc. pacjentów wskazało zmniejszenie dolegliwości, jakie pierwotnie u nich zdiagnozowano – z czego aż 49 proc. wskazało na działanie uśmierzające ból, 18 proc. – na działanie poprawiające sen, kolejne 15 proc. wskazało na zmniejszenie objawów neuropatii, a 10 proc. redukcję stanów lękowych.

„Marihuana medyczna jest, moim zdaniem, doskonałym wyborem dla pacjentów z chorobami przewlekłymi, w tym przewlekłym bólem” – powiedział  badacz dr Laszlo Mechtler, dyrektor medyczny Dent Neurologic Institute w Amherst, N.Y.

W Stanach Zjednoczonych osoby w wieku 65 lat i starsze należą do najszybciej rosnącej grupy osób używających konopie indyjskie.

„Dzięki legalizacji w wielu stanach USA marihuana stała się popularną opcją leczenia wśród osób z przewlekłymi chorobami i zaburzeniami, jednak badania są jeszcze bardzo ograniczone, szczególnie w przypadku osób starszych”, powiedział Mechtler w oświadczeniu.

Jak starzeć się “pomyślnie”?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię