W. Zełenski apeluje o pomoc w postaci samolotów wojskowych

Wołodymyr Zełenski apeluje do zachodu o pomoc. Potrzebuje nadania jego krajowi samolotów wojskowych i obrony przeciwlotniczej. Jeśli to nie nastąpi, to jak zaznaczył ukraiński prezydent, decydenci z zachodu będą współodpowiedzialni za śmierć Ukraińców.

Wołodymyr Zełenski podkreślił, że ukraińska armia od 13 dni niszczy rosyjskich okupantów, ale nie jest w stanie zabezpieczyć nieba nad Ukrainą. Jak mówił, Rosja ma do dyspozycji setki rakiet i setki samolotów wojskowych, którymi zabija ukraińskich cywilów.

Jak podkreślił, Rosjanie mają jeszcze dość maszyn zadających śmierć, mają dość rakiet, mają dosyć półtonowych bomb, żeby je zrzucać na setki ukraińskich miast, na miliony Ukraińskich cywilów.

 

Ukraiński prezydent zaznaczył, że już od 13 dni Ukraina słyszy obietnice, że już niebawem otrzyma niezbędną pomoc w przestrzeni powietrznej w postaci samolotów wojskowych i systemów obrony przeciwlotniczej. Jak dodał, winę za śmierć Ukraińców od bomb i w zablokowanych miastach, bezsprzecznie ponoszą Rosjanie, ale odpowiedzialność leży też na tych, którzy już od 13 dni, gdzieś tam na zachodzie, nie mogą podjąć jednoznacznie niezbędnej decyzji.

Jedynie ostatniej nocy, w wyniku rosyjskiego bombardowania miasta Sumy zginęło 21 cywilów, w tym dwoje dzieci.

IAR

Charków pod kontrolą Ukraińców

 

Posłuchaj naszych Podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię