Najnowsze dane o rosyjskich stratach

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał w poniedziałek (21 marca) zaktualizowane dane dotyczące wojennych strat Federacji Rosyjskiej podczas wojny w Ukrainie.

Zgodnie z nimi Rosja straciła do tej pory prawie 15 tysięcy żołnierzy, 498 czołgów, 97 samolotów, 121 śmigłowców i 1,5 tys. bojowych wozów piechoty, 240 jednostek artyleryjskich, 80 wyrzutni, 45 jednostek sprzętu obrony przeciwlotniczej, prawie 1000 samochodów, trzy jednostki pływające, 60 cystern, 24 drony i 13 jednostek sprzętu specjalnego.

 

Jak podaje brytyjskie Ministerstwo Obrony„Ciężkie walki trwają na północ od Kijowa. Siły rosyjskie nacierające na miasto od północnego wschodu utknęły. Siły nacierające z kierunku Hostomla na północnym zachodzie zostały odparte w wyniku zaciętego oporu ukraińskiego. Większa część sił rosyjskich pozostaje w odległości ponad 25 km od centrum miasta”. Dodano również, że „Mimo braku postępów, Kijów pozostaje głównym celem wojskowym Rosji i prawdopodobnie będzie ona priorytetowo traktować próby okrążenia miasta w nadchodzących tygodniach”.

Jak podaje ukraiński sztab w oficjalnym komunikacie – „Okupanci kontynuują terroryzowanie ludności i grabieże na zajętych terytoriach”. Poinformowano że żołnierze rosyjscy kradną samochody, żywność i inne „zasoby materialne”. Rosjanie dopuszczają się również barbarzyńskich aktów ludobójstwa i gwałtów.

Rosyjscy uczniowie i emeryci powołani do wojska!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię