Biały Dom podał kolejne szczegóły na temat wizyty Joe Bidena w Polsce

Biały Dom podał kolejne szczegóły na temat wizyty Joe Bidena w Polsce. Poza spotkaniem bilateralnym z prezydentem Andrzejem Dudą, prezydent USA spotka się z amerykańskimi żołnierzami oraz ekspertami zaangażowanymi w pomoc humanitarną dla uchodźców.

 

Podczas briefingu w Białym Domu Jake Sullivan poinformował, że podczas wizyty w Brukseli prezydent USA i sojusznicy ogłoszą nowe sankcje wobec Rosji oraz uszczelnią już obowiązujące. Wraz z przywódcami europejskimi przedstawią także wspólny plan zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Europy i zmniejszenia uzależnienia od dostaw gazu z Rosji.

Doradca prezydenta USA dodał, że przedmiotem dyskusji z sojusznikami będzie długofalowe wzmocnienie wschodniej flanki. Zapytany dlaczego po wizycie w Brukseli zdecydował się na wizytę w Polsce, Jake Sullivan odpowiedział: „Na Polskę spadł największy ciężar kryzysu humanitarnego poza Ukrainą, do Polski trafiła znacząca liczba dodatkowych sił USA, a z powodu rozlokowania wojsk rosyjskich na Białorusi, wokół Polski zmieniło się otoczenie bezpieczeństwa”.

Mimo wcześniejszych planów w podróż do Europy z prezydentem Bidenem nie uda się jego rzeczniczka Jen Psaki. W przededniu wylotu z Waszyngtonu przeprowadzony u niej test na Covid dał wynik pozytywny.

IAR

„Morze wózków” – wspaniała akcja Polek w “Good Morning America!”

Posłuchaj naszych podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię