Apel ukraińskiego zespołu rockowego Antytila do Eda Sheerana

29 marca w Resort World Arena, w Birmingham w Wielkiej Brytanii, odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Ukrainy. Wszystkie zyski zostaną przeznaczone na pomoc obywatelom Ukrainy w obliczu narastających napięć wojennych.

Podczas dwugodzinnego programu charytatywnego, który zostanie wyemitowany w najbliższą środę udział wezmą takie gwiazdy jak Nile Rodgers and Chic, Manic Street Preachers, Tom Odell, Becky Hill, The Kingdom Choir, Ed Sheeran, Camila Cabello, Emeli Sandé, Gregory Porter i Snow Patrol.

 

Kiedy członkowie ukraińskiego zespołu Antytila dowiedzieli się o zapowiedzianym na przyszły tydzień koncercie zaproponowali zdalny występ. Swój apel skierowali do biorącego udział w koncercie, Eda Sheeran. Opublikowali wideo w mediach społecznościowych z pytaniem, czy mogą zdalnie, z Kijowa, wystąpić na „Koncercie dla Ukrainy”:

„Witaj Ed Sheeran. Jesteśmy muzykami ukraińskiego zespołu Antytila ​​– jednego z najpopularniejszych ukraińskich zespołów, który ma wielu fanów na Ukrainie i na całym świecie. W czasie pokoju nasze koncerty gromadziły stadiony. Wojna zmieniła nasze życie i teraz walczymy z bronią przeciwko rosyjskim okupantom.

Dziękujemy Tobie i wszystkim Brytyjczykom za wsparcie. Uwierz mi, jesteśmy wdzięczni i zawsze będziemy o tym pamiętać. Dziś dowiedzieliśmy się o Waszym koncercie charytatywnym na rzecz Ukrainy, który odbędzie się w Birmingham. Oferujemy transmisję na żywo między Kijowem a Birmingham z tymczasowym, zdalnym dołączeniem Antytily do koncertu. Nasz zespół zagra naszą muzykę w Kijowie, mieście, które się nie poddało i nigdy nie podda rosyjskim okupantom. Ty zagrasz w Birmingham. Nie boimy się grać pod bombami. Poprzez muzykę chcemy pokazać światu, że Ukraina jest silna i niepokonana. Będziemy walczyć i śpiewać o zwycięstwo przed całym światem, który nas wspiera.

Więc, 29 marca jesteśmy gotowi.”

 

 

Przychody z koncertu zostaną przekazane Komitetowi ds. Nagłych Katastrof, Ukraińskiemu Apelowi Humanitarnemu. Organizacja zapewnia żywność, wodę, schronienie i pomoc medyczną uchodźcom ukraińskim.

Organizatorzy przewidują, że podczas koncertu zostanie zebranych około 3 milionów funtów.

Ed Sheeran zareagował na apel ukraińskiego zespołu. Powiedział na InstaStory, że „nie może się doczekać”, by posłuchać jego muzyki i przekazał wsparcie, zarówno dla Antytili, jak i dla narodu ukraińskiego.

Niestety organizatorzy nie zgodzili się na występ ukraińskiego zespołu.

 

 

Najlepsze komedie z lat 70-tych

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię