Szkoły wyższe w 18 stanach oferujące bezpłatne programy i kursy dla seniorów

Jeśli jesteś seniorem i myślisz o powrocie do szkoły, ale twoja emerytura nie pozwala ci na opłatę czesnego nadal możesz wrócić na studia.

Wiele stanowych uniwersytetów i szkół wyższych oferuje bezpłatne lub zniżkowe studia dla seniorów. Wystarczy spełniać kilka podstawowych zasad, takich jak wiek i miejsce zamieszkania, aby skorzystać z darmowych programów.

Connecticut

Prawo stanu Connecticut pozwala mieszkańcom w wieku 62 lat i starszym kwalifikować się do zwolnienia z czesnego w dowolnej publicznej instytucji szkolnictwa wyższego.

Nevada

University of Nevada w Las Vegas pozwala seniorom w wieku 62 lat i starszym na bezpłatne jesienne i wiosenne kursy. Płacą 50% czesnego za zajęcia letnie. Opłaty za laboratorium i inne kursy nie są pokrywane.

Alaska

University of Alaska nie pobiera czesnego od seniorów, którzy otrzymują pełne świadczenia z zabezpieczenia społecznego. Seniorzy muszą poczekać do pierwszego dnia zajęć, aby się zapisać, aby upewnić się, że są wolne miejsca.

 

Floryda

Statut Florydy, rozdział 1009, upoważnia stanowe uniwersytety do odstąpienia od czesnego i powiązanych opłat dla mieszkańców w wieku 60 lat i starszych. Program 60-plus UF zapewnia bezpłatne czesne i pokrywa opłaty dla seniorów

Arizona

Wszystkie 10 kampusów Maricopa Community College umożliwia seniorom uczęszczanie na zajęcia kredytowe – osobiste, online lub hybrydowe, za 50% pełnego kosztu czesnego.

Illinois

Ustawa o kursach dla seniorów stanu Illinois zezwala uniwersytetom publicznym na zapisywanie seniorów na regularnie zaplanowane kursy zaliczeniowe bez pobierania czesnego. University of Illinois w Urbana-Champaign zachęca mieszkańców stanu w wieku 65 lat i więcej na powrót do szkoły.

New Jersey

Universytet Stanowy Rutgers oferuje program z bezpłatnymi kursami dla seniorów, w zależności od dostępności. Mieszkańcy stanu w wieku 62 lat i więcej mogą uczęszczać na zajęcia bez kosztów czesnego, chociaż muszą płacić za podręczniki. Bezpłatne zajęcia w college’u Rutgers dla seniorów są dostępne w kampusach New Brunswick, Camden i Newark.

Wisconsin

University of Wisconsin-Madison oferuje możliwości nauki dla seniorów poprzez programy kształcenia ustawicznego dla dorosłych w wieku 50 lat i starszych. Kursy osobiste i online są dostępne dla rozwoju zawodowego i osobistego wzbogacenia. Osoby w wieku 60 lat i starsze mogą bezpłatnie uczestniczyć w kursach za zgodą instruktora.

Wirginia

Ustawa Virginia Higher Education Act, Code 23.1-640, znosi czesne dla mieszkańców w wieku 60 lat i starszych, biorących do trzech kursów w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin w celu uzyskania zaliczenia akademickiego. Indywidualny dochód wnioskodawcy podlegający opodatkowaniu nie może przekroczyć 23 850 USD za rok poprzedzający rok przyznania darmowego czesnego.

Kalifornia

Dzięki ustanowionemu kodowi edukacyjnemu 89330 każdy kampus  California State University System musi przyznać zwolnienie z czesnego mieszkańcom Kalifornii w wieku 60 lat i starszym. Zwolnione opłaty obejmują opłaty za czesne, wnioski, usługi zdrowotne i czynności związane z instruktażem.

Teksas

Rozdział 54 Texas Education Code upoważnia stanowe uczelnie do oferowania bezpłatnej nauki mieszkańcom Teksasu w wieku 65 lat i starszych. Osoby te są zwolnione z czesnego, ale muszą uiścić opłaty za książki. Jedną ze szkół jest University of Texas w Austin, który zezwala na bezpłatne czesne do sześciu kredytów.

Południowa Karolina

Artykuł 5, tytuł 59 w South Carolina Code of Laws nakazuje wspieranym przez państwo uniwersytetom oferować bezpłatną dla seniorów w szkołach wyższych.
Jedną ze szkół jest Clemson University, duży uniwersytet publiczny oferujący bezpłatne zajęcia. Studenci muszą być rezydentami, aby być zwolnionym z opłat, a przyjęcie jest uzależnione od zatwierdzenia programu.

Kolorado

Uniwersytet Stanowy Kolorado w Fort Collins oferuje rezydentom zajęcia instruktażowe dla uczniów w wieku 55 lat i starszych.

Georgia

W Atlancie, rezydenci w wieku 62 lata i więcej mogą uczęszczać do college’ów bezpłatnie. Jednym z nich jest Georgia Institute of Technology – jeden z najlepszych instytutów technologicznych w kraju. Przepisy te nie dotyczą szkół dentystycznych, medycznych, weterynaryjnych i prawniczych.

Ohio

Sekcja 3345.27 kodeksu stanu Ohio posiada zapis na temat Program 60. Jest on skierowany do mieszkańców stanu 60 lat lub więcej, którzy mieszkają w Ohio od co najmniej roku. Nie muszą oni płacić czesnego i opłat za szkołę. Każda osoba w wieku 60 lat lub starsza może ubiegać się o udział w kursach licencjackich, magisterskich lub bezpłatnych internetowych kursach uniwersyteckich dla seniorów.

Pensylwania

Uniwersytet Stanowy Pensylwanii – Pennsylvania State University posiada program o nazwie Program GO-60, który umożliwia mieszkańcom w wieku 60 lat i starszym udział w kursach licencjackich, ale bez uzyskania stopnia naukowego. Uczestnicy muszą pracować mniej niż 20 godzin tygodniowo lub być na emeryturze i spełniać wymagania wstępne dla poszczególnych kursów.

Minesota

Ustawa 135A.52 gwarantuje bezpłatne czesne dla seniorów w wieku 62 lat i starszych w dowolnym college’u lub uniwersytecie stanu Minnesota. Seniorzy muszą uiścić opłatę administracyjną oraz zapłacić za wszelkie materiały szkolne.

Michigan

Możliwości dla seniorów w Michigan jest wiele. W Michigan Tech studenci w wieku 60 lat i starsi nie muszą płacić czesnego za maksymalnie dwa kursy w semestrze. Natomiast Western Michigan University zaprasza seniorów w wieku 62 lat i starszych do zarejestrowania się na jedne zajęcia w semestrze bez czesnego. A Wayne State University w Detroit oferuje seniorom w wieku powyżej 60 lat 75% zniżki na czesne, ale muszą uiścić opłatę rejestracyjną i związane z nią opłaty. Wayne State oferuje również kilka kursów online.

8 sposobów, aby mniej martwić się o emeryturę

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię