Nawilżający krem do twarzy z poziomek

Poziomki znajdują zastosowanie w kosmetyce. Można znaleźć je w wielu drogeryjnych kosmetykach. Jak zwykle zachęcamy jednak do wykonywania domowych kosmetyków, a naturalnych składach.

Świadoma pielęgnacja z wykorzystaniem naturalnych składników może okazać się zdecydowanie bardziej korzystna dla naszej skóry, niż najdroższe kremy drogeryjne. Poziomki w zastosowaniu kosmetycznym odświeżają cerę oraz dodają jej blasku.

Stanowią również wsparcie dla walki z wypryskami oraz zmianami skórnymi, wyrównają koloryt skóry, pomogą pozbyć się nadmiaru sebum, zwężają pory, spowolnią proces starzenia się skóry. Warto wspomnieć również, że kosmetyki zawierające poziomki oprócz właściwości odżywczych wykazują również właściwości zapachowe, które wspierają aromaterapię i sprawiają, że używanie takich kosmetyków jest po prostu przyjemne.

Krem poziomkowy dla skóry suchej:

Składniki:

  • 250 g poziomek (najlepiej ekologicznych),
  • 1 łyżeczka cukru,
  • 2 łyżki oleju słonecznikowego,
  • 2 łyżki lanoliny.

 

Przygotowanie:

Przed przystąpieniem do przygotowania kremu poziomki należy dokładnie umyć i upewnić się, że nie ma na nich pozostałości piasku. Po umyciu należy je osuszyć. Następnie przesypujemy je do garnka, posypujemy cukrem i gotujemy. Cukier jest niezbędny, żeby uzyskać sok. Po zagotowaniu owoce przecedzamy i ponownie gotujemy. Sok uzyskany podczas dwukrotnego gotowania odstawiamy do wystudzenia. Olej i lanolinę roztapiamy w garnku. Do powstałej w ten sposób płynnej mieszanki dolewamy sok. Uważamy, żeby nie przesadzić z jego ilością, ponieważ wtedy krem może być zbyt rzadki. Mieszamy do momentu wystygnięcia. Następnie przekładamy do szklanego pojemniczka, najlepiej z ciemnego szkła. Przechowujemy w lodówce przez maksymalnie trzy tygodnie od momentu przygotowania.

Poziomka – składniki odżywcze i właściwości

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię