Najpiękniejsze miejsca na świecie – część 1

Jakie jest najpiękniejsze miejsce na świecie? Zestawienie najpiękniejszych miejsc na świecie jest z natury subiektywnym i niemożliwym zadaniem, ale chcielibyśmy myśleć, że ta lista przynajmniej zarysowuje powierzchnię niezwykłego piękna, jakie ma do zaoferowania świat.

Skupiając się głównie na parkach narodowych , górach, plażach, pustyniach i innych cudach natury , nasza lista z pewnością zainspiruje Twoje następne wymarzone miejsce. Dołącz do nas w podróży do jednych z najpiękniejszych miejsc na świecie, od ruin świątyń na zboczach Andów po góry z oszałamiającymi kolorowymi warstwami i wspaniałe rafy koralowe. Oto pierwsza część naszej długiej listy

1. Park Narodowy Torres del Paine (Torres del Paine National Park), Chile

Nie ma lepszego sposobu na poznanie surowego naturalnego piękna Patagonii niż w Parku Narodowym Torres del Paine. W rezerwacie biosfery UNESCO znajdują się granitowe wieże o tej samej nazwie, a także lśniące laguny i nieziemskie lodowce – lodowiec Perito Moreno w parku jest częścią trzeciej co do wielkości pokrywy lodowej na świecie.

2. Bagan (Pagan), Birma

Trudno naprawdę pojąć ogrom Strefy Archeologicznej Bagan, zdominowanej przez tysiące świątyń, pagód i stup. Przeglądaj listę światowego dziedzictwa UNESCO na rowerze (lub e-rowerze, aby zaplanować jeszcze większą trasę zwiedzania). Aby zobaczyć widok z lotu ptaka, wybierz się na lot balonem o wschodzie słońca, aby zobaczyć świątynie rozrzucone po bujnym krajobrazie.

3. Rezerwat biologiczny Monteverde Cloud Forest (Monteverde Cloud Forest Reserve), Kostaryka

Ten magiczny, mglisty i oddany, dobrze zachowany las chmurowy w północno-zachodniej Kostaryce jest najlepszym szablonem zrównoważonej ekoturystyki. Wraz z siostrzanym lasem chmurowym, rezerwatem Santa Elena, Monteverde jest praktycznie nietkniętym rajem dla tysięcy gatunków roślin, zwierząt i ptaków widocznych z ścieżek w dżungli i stalowych wiszących mostów.

4. Anse Source d’Argent, Seszele

Znalezienie najpiękniejszej plaży Seszeli jest jak dzielenie włosów na czworo, ale Anse Source d’Argent otrzymuje wyjątkowo wysokie noty za srebrzystobiały piasek otoczony urokliwymi granitowymi głazami i lśniącą akwamarynową wodą.

5. Wielki Kanion (Grand Canyon), Arizona

Oferując jedne z najbardziej spektakularnych krajobrazów na świecie, Wielki Kanion naprawdę zasługuje na określenie „zapierający dech w piersiach”. Ogromna geologiczna kraina czarów, o głębokości jednej mili i średnicy do 18 mil, kusi niezliczonymi warstwami kolorowych skał i praktycznie hipnotycznymi widokami.

6. Wodospady Wiktorii (Victoria Falls), Zimbabwe i Zambia

Jeden z siedmiu cudów natury, Wodospad Wiktorii, rozciąga się na granicy Zimbabwe i Zambii. „Dym, który grzmi”, jak nazywają go miejscowi, i jego okolice są ośrodkami raftingu, przejażdżek helikopterem innych wysokooktanowych przygód.

7. Plaża Whitehaven (Whitehaven Beach), Australia

Plaża Whitehaven jest prawdopodobnie jednym z najpiękniejszych brzegów na świecie. Ta gwiazda natury, będąca częścią australijskiego wybrzeża Whitsunday Coast, jest niezwykła ze względu na niesamowite połączenie czystych piasków krzemionkowych i żywych niebiesko-zielonych wód.

8. Aleja Baobabów (Avenue of the Baobab), Madagaskar

Na polnej drodze w pobliżu zachodniego wybrzeża Madagaskaru znajduje się pas ogromnych baobabów, wszystko, co pozostało z niegdyś gęstego lasu. Wielowiekowe olbrzymy są szczególnie wspaniałe o wschodzie i zachodzie słońca.

9. Salar de Uyuni, Boliwia

Największe na świecie solnisko zajmuje 4000 mil kwadratowych boliwijskiego altiplano. W porze suchej jest to niekończąca się biała tafla słonych kafli, jeszcze bardziej olśniewająca czystym, słonecznym niebem. Od listopada do marca regularne deszcze tworzą efekt lustra, który łączy jezioro i niebo. Bez względu na to, kiedy go zobaczysz, Salar de Uyuni jest jednym z najbardziej urzekających widoków na ziemi.

 

10. Zatoka Ha Long (Ha Long Bay), Wietnam

Setki porośniętych dżunglą krasów wyrastających ze szmaragdowozielonych wód sprawia, że ​​zatoka Ha Long jest marzeniem fotografa. Wskocz na łódź lub kajak, aby odkryć piękne wyspy i surrealistyczne systemy jaskiń wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

11. Jezioro Atitlan (Lake Atitlan), Gwatemala

Jezioro Atitlan w Sierra Madres oferuje połączenie rdzennej kultury, spokoju nad wodą i błogości jogi. Przepłyń łodzią przez przepiękne jezioro kraterowe, aby odkrywać różne pueblo, robić zakupy na lokalnych targach, podziwiać dzieła Majów i spać w pokojach przypominających domki na drzewie.

12. Le Morne Brabant, Mauritius

Wolnostojąca góra górująca nad niebiesko-zieloną laguną Oceanu Indyjskiego z pewnością tworzy spektakularną scenerię. Dzięki izolacji i prawie niedostępności Le Morne chroniło uciekinierów zniewolonych w XVIII i na początku XIX wieku.

13. Park Narodowy Acadia (Acadia National Park), Maine

Od skalistych wybrzeży spowitych mgłą po porośnięte drzewami iglastymi zbocza, Acadia to dzikie miejsce pełne morza, kamienia i lasu. Odwiedzający gromadzą się tutaj, aby wędrować, łowić ryby, wspinać się, obozować i doświadczać atmosfery końca świata w jedynym parku narodowym Nowej Anglii.

14. Delta Okawango (Okavango Delta), Botswana

Potężne Okawango, największa śródlądowa delta na świecie, to rozległa sieć krętych dróg wodnych, słonych wysp i lagun, które przyciągają zwierzęta. Nawigacja po wysadzanych trzciną kanałach w mokoro (tradycyjnym kajaku) i obserwacja hipopotamów, lampartów i słoni to jedno z najwspanialszych przeżyć dla podróżniczych i miłośników przyrody.

15. Railay West, Tajlandia

Po zachodniej stronie półwyspu Railay słynne krasy Krabi spotykają po prostu oszałamiającą jadeitowo-zieloną lagunę. Pionowe klify blokują dostęp z lądu, dzięki czemu do Railay można dotrzeć tylko łodzią, co zwiększa jego niesamowitą atrakcyjność.

16. Maasai Mara, Kenia

Ten słynny rezerwat przyrody (sąsiadujący z Serengeti) jest jednym z najbardziej czarujących ekosystemów na świecie. Złote łąki Mara rozciągają się po horyzont, przerywane przez pełne wdzięku akacje i dudniące tłumy gnu i zebr — oraz drapieżników.

17. Park Narodowy Jeziora Krateru (Crater Lake National Park), Oregon

Podobnie jak wiele najpiękniejszych widoków na Ziemi, Jezioro Kraterowe jest wynikiem zmieniającej Ziemię siły wulkanicznej. Jego głębokość 1943 stóp sprawia, że ​​jest to najgłębsze jezioro w USA, wypełnione hipnotyzująco ciemnoniebieskimi wodami zasilanymi deszczem i śniegiem. Zobacz jego doskonałość ze szlaków turystycznych, wycieczek łodzią i 33-milowej jazdy Rim Drive wokół kaldery.

Najpiękniejsze miejsca na świecie – część 2

Posłuchaj naszych podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię