Sejm zajmie się ustawą o 14 emeryturze

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel powiedział Polskiemu Radiu, że w tym tygodniu Sejm zajmie się projektem ustawy przewidującej wypłatę 14 emerytury. Rząd proponuje, aby dodatkowe świadczenie trafiło do seniorów wcześniej niż w ubiegłym roku. Jego wypłata ma odbywać się w okresie od 25 sierpnia do początku października.

Radosław Fogiel mówi, że projekt pozwoli emerytom łatwiej przejść przez okres wzrostu cen. Podkreśla, że PiS zawsze deklarowało wsparcie emerytów i dotrzymuje słowa. Stwierdza, że pomimo tego, iż emerytury rosną od lat, a 13 emerytura została wprowadzona przez obecny rząd na stałe, to jak zaznacza, emeryci wciąż są tą grupą, o którą trzeba troszczyć się szczególnie i to jest kolejny element tej pomocy.

 

14 emerytura to jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości minimalnej emerytury, która wynosi 1217,98 złotych netto. Otrzymają ją seniorzy, których wysokość świadczeń nie przekracza 2900 złotych brutto. W przypadku osób, które otrzymują emerytury i renty przekraczające ten poziom, ma zostać zastosowana zasada „złotówka za złotówkę”. W projekcie zaproponowano, że jeżeli kwota 14 emerytury będzie niższa niż 50 złotych, to świadczenie nie będzie wypłacane. Rząd szacuje, że 14 emerytura trafi do około 9 mln osób.

IAR

Wstyd być Polakiem? Polska w tym zestawieniu na szarym końcu Europy

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię