Rutynowe badania medyczne dla seniorów

Starzenie się jest naturalną częścią życia, ale nie musi być niewygodne, „bolące” i obarczone niepożądanymi objawami zdrowotnymi.

Nie należy stronić od wizyt u lekarz, rutynowych testów medyczne i badań przesiewowych, gdyż mają one na celu wykrycie problemów zdrowotnych, zanim staną się poważnymi problemami lub chorobami przewlekłymi. Jeśli jesteś w wieku powyżej 60 lat, zapytaj swojego lekarza o zalecenia dotyczące Ciebie.

Testy w gabinecie lekarskim

Wszyscy seniorzy powinni udać się do lekarza przynajmniej raz w roku po rutynowe roczne badanie fizyczne. W niektórych przypadkach, na przykład u osób z przewlekłymi problemami zdrowotnymi, fizyty lekarskie mogą być wymagane częściej. Niektóre proste testy są częścią każdego badania rocznego. Na przykład sprawdzenie wage i ciśnienia krwi. Otyłość jest powiązana z wieloma przewlekłymi problemami zdrowotnymi, a wysokie ciśnienie krwi jest jednym z najbardziej niepokojących, ale ukrytych problemów zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Ponadto kobiety powinny pamiętać o corocznym badaniu piersi, a mężczyźni badaniu przesiewowym w kierunku raka prostaty.

 

Testy laboratoryjne

Niektóre problemy zdrowotne można łatwo wykryć pobierając krew. Na przykład, regularne badania lipidów we krwi mogą wykazać, czy jesteś w grupie wysokiego ryzyka chorób serca. Hemoglobina A1C może pokazać, czy jesteś zagrożony cukrzycą. Twój lekarz może również zdecydować się na sprawdzenie poziomu tarczycy i witaminy D na podstawie tego, jak się czujesz.

Badania profilaktyczne

Wiele innych prostych badań przesiewowych może wykryć takie stany, jak gęstość kości, rak i utrata słuchu. Kolonoskopia sprawdza raka okrężnicy i jest jedną z bardziej inwazyjnych metod przesiewowych, którą należy wykonywać co dziesięć lat po ukończeniu 50 roku życia. Kobiety w wieku powyżej 60 lat nadal powinny wykonywać wymazy, dopóki ich lekarze nie zalecą rezygnacji z zabiegu. Zaleca się również wykonanie mammografii co dwa lata.

Inne rutynowe badania i zalecenia medyczne dla osób po 60 roku życia to:

  • Szczepienia przypominające – uzupełniające dawki
  • Szczepienia przeciwko grypie i zapaleniu płuc
  • Coroczne kontrole skóry
  • Badania słuchu i wzroku
  • Kardiologiczne testy wysiłkowe
  • Badania przesiewowe w kierunku chorób naczyń układu krążenia.

Zaplanuj swoje wejście w Medicare

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię