Amerykańskie Ministerstwo obrony sfinansuje internet dla Ukrainy?

Przyczyną takich rozważań są sprzeczne wypowiedzi Elona Muska, który jednego dnia ogłosił, że nie może w nieskończoność finansować internetu dla walczącej Ukrainy, a kolejnego zdawał się z tych słów wycofywać.

 

Pałeczkę postanowiło przejąć DoD – Amerykańskie Ministerstwo Obrony. Jak wynika z nieoficjalnych na razie informacji dostarczonych przez portal Politico, pieniądze miałyby pochodzić z funduszu używanego do długoterminowych dostaw broni.

„Inicjatywa Pomocy Bezpieczeństwa (USAI) dla Ukrainy została stworzona, aby zapewnić trwałe wsparcie dla ukraińskiego wojska poprzez finansowanie kontraktów z amerykańskimi firmami na broń i sprzęt, które byłyby dostarczane w ciągu miesięcy lub nawet lat”  – przypomina Politico.

 

Natomiast pytany o takie rozwiązanie rzecznik Pentagonu Garron Garn odmówił komentarza, mówiąc, że na razie nie ma nic do powiedzenia w tej kwestii. Z kolei jeden z pragnących zachować anonimowość urzędników twierdzi, ż eMuskowi nie można zaufać w kwestii Starlinków.

 

Rozmówca Politico przypomina, że miliarder optował za referendum w Ukrainie, nadaniem temu państwu statusu neutralnego oraz pozostawieniem Krymu Federacji Rosyjskiej, która okupuje go od ośmiu lat.

MT

Język preppersów – podręczny słowniczek terminów

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię