Dramat turystów w Wenecji

Fot. YouTube

Turystom w Wenecji coraz trudniej poruszać się po mieście, ze względu na suszę i odpływ wody, które spowodowały wyschnięcie kanałów.

Ten dramatyczny widok zaniepokoił zarówno mieszkańców, jak i turystów, którzy odwiedzają to malownicze miasto.

Wenecja, znana z kanałów i romantycznych mostów, zmaga się z problemem suszy od wielu lat. Jednak w ostatnich dniach sytuacja znacznie się pogorszyła, a w wielu miejscach woda zniknęła całkowicie, odsłaniając błoto i śmieci, które były ukryte na dnie kanałów.

Władze miasta podjęły już działania w celu ochrony kanałów i walki z problemem suszy. Wysłano specjalne jednostki, które dostarczają wodę z pobliskiego jeziora, aby uzupełnić braki wody w kanałach.

Jednak, z powodu zmniejszenia poziomu wody, wiele łodzi przestało być w stanie poruszać się po kanałach, a gondole musiały być przesuwane ręcznie. Turystom przypomina się, że kanały Wenecji to nie tylko atrakcja turystyczna, ale również ważny element infrastruktury miasta, umożliwiający poruszanie się po nim.

 

Według ekspertów, problem suszy i odpływu w Wenecji związany jest z globalnym ociepleniem i zmianami klimatu. Woda z Morza Adriatyckiego, która zasila kanały Wenecji, jest narażona na zmiany w poziomie wody i zanieczyszczenia, co wpływa na kondycję miasta.

Mieszkańcy Wenecji i władze miasta apelują o zwiększenie świadomości na temat wpływu zmian klimatycznych na środowisko naturalne, oraz o podejmowanie działań mających na celu ochronę kanałów i innych elementów infrastruktury miasta.

Program TSA PreCheck – wszystko co musisz wiedzieć

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię