Elon Musk planuje odblokować konto Donalda Trumpa na Twitterze! Co na to Trump?

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, zapowiedział, że zamierza cofnąć blokadę konta Donalda Trumpa wprowadzoną po zamieszkach na Kapitolu USA 6 stycznia 2021 r.

Musk nazywał zakaz „moralnie złą decyzją i skrajnie głupią”. 50-letni miliarder przyznał jednocześnie, że jego oferta przejęcia Twittera o wartości 44 miliardów dolarów jest nadal w toku i nie jest jeszcze sfinalizowana.

Musk dodał, że jest przeciwny wszelkim trwałym zakazom na platformie i powiedział, że zakaz wobec Donalda Trumpa zraził „dużą część kraju do tej platformy”.

 

Przypomnijmy, że Twitter zablokował konto Trumpa w następstwie zamieszek 6 stycznia w Kapitolu USA, mówiąc 8 stycznia, że ​​decyzja została podjęta „z powodu ryzyka dalszego podżegania do przemocy”.

Po tym, jak pojawiły się wiadomości o udanej ofercie zakupu Twittera przez Muska, Trump powiedział Fox News, że nie wróci do Twittera i obiecał pozostać na Truth social – własnej platformie społecznościowej.

Musk od dawna jest głośnym zwolennikiem wolności słowa, co, jak stwierdził, było jego motywacją do przejęcia tego, co nazwał „de facto placem miejskim”.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię