J.Biden krytykuje republikanów, którzy zapowiadają ograniczenie wsparcia dla Ukrainy

Fot. YouTube

Prezydent Joe Biden skrytykował polityków Partii Republikańskiej, którzy zapowiadają możliwość ograniczenia wsparcia dla Ukrainy po listopadowych wyborach do Kongresu. Biden stwierdził, że politycy Ci nie rozumieją, o jak wielką stawkę toczy się wojna na Ukrainie.

 

Przywódca republikanów w Izbie Reprezentantów Kevin McCarthy powiedział, że w wypadku wyborczego zwycięstwa jego partia nie będzie „wystawiać czeków in blanco dla Ukrainy”.

McCarthy mówił, że USA mają wiele potrzeb wewnętrznych, takich jak ochrona południowej granicy. W podobnym tonie wypowiadało się w ostatnim czasie wielu Republikanów związanych z firmowanym przez byłego prezydenta Donalda Trumpa ruchem MAGA (Make America Great Again).

Podczas wizyty w Filadelfii Joe Biden skrytykował zapowiedzi ograniczenia wsparcia dla Ukrainy w wojnie z Rosją. „Ci ludzie nie rozumieją, że stawka jest znacznie większa niż Ukraina. Tu chodzi o Europę Wschodnią, tu chodzi o NATO. To naprawdę poważne konsekwencje” – mówił Biden. Prezydent USA zarzucił zwolennikom ograniczenia wsparcia dla Ukrainy, że nie rozumieją amerykańskiej polityki zagranicznej.

Biały Dom zapowiedział, że będzie rozmawiał z Kongresem na temat dalszego wsparcia dla Kijowa. Na Kapitolu mówi się o uchwaleniu pakietu pomocy militarnej dla Ukrainy na przyszły rok o wartości 50 miliardów dolarów jeszcze przez obecny parlament, w którym większość mają demokraci.

IAR

Piramida przetrwania – 6 podstawowych zasad życia preppersów

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię