J. Biden: „To przełomowy moment”

Amerykanie hinduskiego pochodzenia świętowali w Białym Domu jedno ze swoich najważniejszych świąt – Diwali. W uroczystości wziął udział prezydent Joe Biden, który wybór przez Wielką Brytanię Rishi Sunaka na premiera nazwał przełomowym momentem.

 

Kilkuset Amerykanów hinduskiego pochodzenia przybyło na obchody Diwali do Białego Domu. W ceremonii, poza prezydentem USA, wzięła udział wiceprezydent Kamala Harris i pierwsza dama Jill Biden. Podczas wystąpienia Joe Biden podkreślił, że po raz pierwszy w historii w Białym Domu odbywa się oficjalne przyjęcie z okazji Diwali.

Prezydent USA dziękował Amerykanom hinduskiego pochodzenia za wkład w kulturę amerykańską i rozwój kraju. „Diwali przypomina, że każdy z nas ma moc by rozproszyć ciemność i przynieść światu światło. To prawda w życiu każdej demokracji – w Ameryce, w obchodzących 75 lat niepodległości Indiach i w Wielkiej Brytanii, gdzie Rishi Sunak zostaje premierem. To niesamowite, przełomowa chwila, kamień milowy” – powiedział Joe Biden.

W stanach Zjednoczonych mieszka około 4 milionów Amerykanów pochodzenia hinduskiego. Stanowią oni jedną z najlepiej wykształconych i najlepiej sytuowaną finansowo grupą etniczną w Stanach Zjednoczonych.

IAR

10 książkowych horrorów, które nie pozwolą zasnąć

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię