Moskwicze wrócą na rosyjskie ulice

Fot. Wikimedia

Agresja Federacji Rosyjskiej, która na rozkaz Putina zaatakowała sąsiednią Ukrainę, trwa już od wielu miesięcy. W związku z n tym na kraj agresora nakładane są kolejne sankcje, a większe i mniejsze firmy wycofują się z działalności na terenie Rosji.

W maju z rosyjskiego przemysłu zniknęła marka Renault. Teraz, po kilku miesiącach Rosja ogłosiła, że wznawia produkcję kultowych radzieckich aut – marki Moskwicz.

Mer Moskwy Siergiej Sobianin zapowiedział, że w pierwsze samochody marki Moskwicz zostaną wyprodukowanie już w grudniu tego roku. W pierwszym rzucie z taśmy ma zjechać 600 sztuk nowych Moskwiczy – w tym w tym 200 o napędzie elektrycznym. Rok 2023 z kolei, ma przynieść już pełną pulę  zakładają wyprodukowanie około 50 tys. samochodów.

 

Wycofanie się z Rosji francuskiej firmy sprawiło, że gospodarze odkupili AwtoWaz za symboliczne kwoty. W zakładach produkowane były także rodzime łady. Obecnie Rosja szuka partnera biznesowego, który zasiliłby finansowo fabryki.

 

Moskwicz to rdzennie rosyjska marka. Po tym, jak w roku 2006 ogłosiła bankructwo, firmę przejął francuski koncern Renault, produkując samochody na użytek lokalny.

MT

Po alkoholu nie wsiadaj za kółko. Sen i posiłek nie wystarczą

 

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię