Joe Biden szykuje elektryczną rewolucję w USA!

Fot. Twitter @POTUS

Joe Biden ogłosił plany zmian w amerykańskiej infrastrukturze, aby promować samochody elektryczne.

Jego celem jest, aby do 2030 roku w USA działało co najmniej pół miliona ładowarek, a także aby wszystkie nowo sprzedawane samochody były pojazdami zeroemisyjnymi.

Plan Bidena, nazwany „Build Back Better”, przewiduje między innymi inwestycje w wysokości 174 miliardów dolarów w infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych, a także w badania i rozwój nowych technologii związanych z elektromobilnością. Prezydent planuje również zmiany w amerykańskiej polityce podatkowej, które zachęcą do zakupu samochodów elektrycznych.

Jednym z celów Bidena jest zwiększenie liczby ładowarek do co najmniej pół miliona w ciągu pięciu lat. Plan przewiduje także, że do 2030 roku wszystkie nowo sprzedawane samochody będą pojazdami zeroemisyjnymi. Prezydent chce także zwiększyć finansowanie badań i rozwoju nowych technologii związanych z elektromobilnością.

Biden uważa, że elektromobilność jest kluczowa dla osiągnięcia celów klimatycznych, które USA zobowiązały się osiągnąć na mocy porozumienia paryskiego. W planie „Build Back Better” przewiduje się również inwestycje w inne formy transportu o zerowej emisji, takie jak transport publiczny i rowery.

Oczywiście, aby osiągnąć te cele, konieczne są zmiany w infrastrukturze i zachowanie konsumentów. Jednym z wyzwań, z którymi trzeba się zmierzyć, jest zapewnienie wystarczającej liczby ładowarek, aby kierowcy mieli dostęp do ładowania swoich pojazdów w dowolnym miejscu i czasie. Wymaga to również inwestycji w sieci energetyczne, aby umożliwić ładowanie wielu samochodów jednocześnie.

Jednakże, pozytywnym aspektem tego planu jest to, że zachęca do wzrostu popytu na samochody elektryczne, co może przyspieszyć rozwój technologii i obniżyć koszty produkcji, czyniąc samochody elektryczne bardziej przystępnymi dla konsumentów.

 

Z czym kojarzą się nam Stany Zjednoczone? (SONDA)

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię