Kryminalne bestsellery grudnia 2022. TOP 10

Miłośnicy kryminalnych opowieści nie mogą narzekać. Grudzień pełen jest atrakcyjnych nowości wydawniczych, które zaspokoją najbardziej wyrafinowane gusta wielbicieli opowieści z dreszczykiem.

1. Krwawy Księżyc

Autor: Jo Nesbo

Pełna akcji i zawikłanych intryg historia byłego policjanta, którego z alkoholowej otchłani rozpaczy ratuje nieszczęście przypadkowo napotkanej kobiety. W tym samym czasie, gdzieś indziej dwie inne młode kobiety tracą życie brutalnie i gwałtownie.

2. Z pierwszej piłki

Autor: Remigiusz Mróz

Piłkarski kryminał oparty na tragicznej śmierci całej drużyny i nadziei upatrywanej w zaledwie 15 letnim chłopcu. Czy młodzieniec zdoła udźwignąć ciężar takiej odpowiedzialności?

 

3. Anyway. Fighter. Tom 2

Autor: Paulina Świst

Prawnicza powieść romansowo kryminalna z zabójstwem w tle. Kolejna część zawikłanych intryg i wartkiej akcji.

4. Kobieta w walizce. Hubert Meyer. Tom 8

Autor: Katarzyna Bonda

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej dziewczyny nie jest końcem, ale zaledwie początkiem jej historii. Każdy nowy wątek rodzi kolejne, a niespodziewane ofiary łączy jedno – złoty łańcuszek z listkiem.

5. Prawo matki

Autor: Przemysław Piotrowski

Silna i twarda kobieta, samotna matka musi znów stanąć do walki. Tym razem o życie własnej, porwanej córki. Chcąc nie chcąc, matka musi wrócić do dawnego, „ja”, o którym z całych sił starała się zapomnieć.

 

6. Werdykt. Joanna Chyłka. Tom 16

Autor: Remigiusz Mróz

Kolejna część wielotomowej opowieści. Tym razem główna bohaterka musi się zmierzyć ze sprawą, która dotyczy jej, także prywatnie. Jak sobie z tym wyzwaniem poradzi?

7. Nie ufaj mu

Autor: Remigiusz Mróz

Następna w zestawieniu pozycja polskiego autora kryminalnych bestsellerów. Choć pisana przez mężczyznę, zaczyna pretendować do kanonu kobiecej literatury kryminalnej.  Druga część przygód Iny Kobryn.

8. Morderstwo w Boże Narodzenie

Autor: Agatha Christie

Świąteczne spotkania rodzinne nie zawsze przebiegają tak, jak w telewizyjnych reklamach. To nie jest wyjątkiem, z tym, że rodzinne niesnaski posunięte są do granic ekstremalnych. Charakterystyczny dla kultowej autorki kryminałów styl nikogo nie zawiedzie.

9. Mentalista

Autorzy:  Camilla Läckberg i Henrik Fexeus

Seria okrutnych morderstw młodych kobiet. Zabójca wykazujący się mroczną kreatywnością i nawiązujący w zbrodniach do sztuki iluzji. Przeciwko niemu ekspercki duet. Kto wygra?

10. Serce jak smoła. Cormoran Strike. Tom 6

Autor: Robert Galbraith

Kto by pomyślał, że tworzenie kreskówek może być tak niebezpieczne? Szczególnie, kiedy policja nie bardzo chce się zająć sprawą i większą uwagę poświęca własnym problemom osobistym.

MT

Najlepsze kryminały na jesień – 10 tytułów, które pozostaną w pamięci na długo

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię