Moda na naklejki trwa w najlepsze. Co oznacza rekin pożerający rybkę?

Jadąc samochodem wielokrotnie spotykamy samochody z naklejkami. Skąd się wzięła moda na naklejki i jak się zmieniały przez lata?

Niegdyś miały one głównie charakter informujący: zielony listek oznaczający młodego kierowcę, „Dziecko w samochodzie”, „Zachowaj dystans”, „Szybciej nie mogę”. W późniejszym czasie pojawiły się naklejki humorystyczne np. „Jadę kradzionym”, „Wal śmiało, Ty płacisz”. Chyba każdy z nas kojarzy również (lub miał okazję się przekonać na własnym samochodzie) naklejki przyklejane „mistrzom” parkowania przez innych kierowców: „Karny k***s” czy „Nie parkuj jak łoś”.

Na swoich pojazdach kierowcy manifestują również swoje poglądy polityczne „Sfinansowane z 500+”, „***** ***”, a także poglądy religijne, czego symbolem jest rybka.

Rybka oznacza przynależność do kościoła katolickiego. Co zatem oznacza rekin zjadający rybkę? Jak łatwo się domyślić, jest on wyrazem niechęci do wiary chrześcijańskiej i sprzeciwianie się instytucji Kościoła. Można stwierdzić, że naklejka stała się symbolem zmian, które zaszły w społeczeństwie i stosunku do kleru. Coraz więcej osób otwarcie mówi swoim ateizmie lub o odejściu z Kościoła i dokonaniu apostazji.

Jedno jest pewne, ludzie od zawsze uwielbiali manifestować swoi myśli, poglądy, czy poczucie humoru. Moda nie minie, a nowe naklejki, będę nas często zadziwiać. Na serwisach aukcyjnych dostępny jest wybór tysięcy naklejek, możemy pokusić się również o własny projekt.

Jak wypożyczyć samochód w USA? Poradnik dla przylatujących z Polski (WIDEO)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię