Myślała że będzie kolejną „dziewczyną z Dubaju”. Straciła ponad 6 tysięcy

Ponad 6 tysięcy złotych wyłudził mężczyzna, który podawał się za „kuzyna księcia z Dubaju”.

Jego ofiara, 28-letnia mieszkanka powiatu sochaczewskiego uwierzyła, że poznany w internecie mężczyzna chce jej pomóc w trudnej sytuacji finansowej. Oszust miał przesłać jej pieniądze na dom i osobiście przylecieć do Polski po wypełnieniu formalności.

Komisarz Kinga Drężek-Zmysłowska z płońskiej policji powiedziała IAR, że internetowy oszust wyłudził pieniądze na rzekome przewalutowanie wsparcia dla kobiety. Poszkodowana wierzyła we wszystkie słowa „kuzyna księcia z Dubaju” i podała mu numer konta, na który miał przelać 27 tysięcy dolarów.

Mężczyzna przekonał ją, że aby było to możliwe, musi przelać trzy tysiące złotych na konto pośrednika między polskim bankiem a zagranicznym. Z poszkodowaną kontaktowali się rzekomi pracownicy banku i instruowali ją, jak ma przesłać pieniądze. Łącznie kobieta straciła blisko 6500 złotych.

Policja apeluje, aby nie ufać poznanym w internecie osobom, które proszą o pieniądze. Oszuści używają różnych metod psychologicznego zbliżenia do ofiary, aby zgodziła się na wysłanie pieniędzy. Zdarzały się przypadki prośby o pomoc amerykańskiemu żołnierzowi czy zainwestowanie w kopalnie złota w Afryce.

IAR

13 nawiedzonych miejsc w Polsce. Jakie historie kryją ich mury?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię