Nowy gadżet bagażu rejestrowanego Alaska Airlines

Alaska Airlines zaprezentowała nowy gadżet dla bagażów rejestrowanych – elektroniczne zawieszki bagażowe.

 „Ostatnią rzeczą, jakiej chcą nasi goście, jest stanie w kolejce”, napisał w oświadczeniu starszy wiceprezes ds. merchandising Alaska Airlines, Charu Jain. „Dzięki dodaniu elektronicznej zawieszki bagażowej Alaska Airlines nasi goście mogą wykonać prawie wszystkie czynności związane z odprawą – w zaciszu własnego domu, w pracy lub w drodze na lotnisko”.

Przedstawiciele linii dodają, że osoby korzystające z elektronicznych przywieszek spędzą o 40% mniej czasu w strefach lotniska przed kontrolą bezpieczeństwa. Dodatkowo nowa technologia jest przyjazna środowisku gdyż linie będą w stanie w znacznym stopniu ograniczyć rozprowadzanie papierowych zawieszek bagażowych.

Jain dodał w oświadczeniu, że „oprócz imponującej żywotności i trwałości urządzenia (pracownicy Alaska Airlines przetestowali je, przejeżdżając po nich ciężarówką), urządzenia nie wymagają ładowania ani baterii” i są łatwe w obsłudze. Urządzenia 3 x 5 cali są programowane za pomocą aplikacji mobilnej Alaski, po czym informacje o locie pasażera są aktualizowane podczas każdej odprawy.

Elektroniczne zawieszki będzie można używać podczas wszystkich lotów Alaska Airlines, w tym tych obsługiwanych przez Horizon Air i SkyWest Airlines.

Pierwszymi pasażerami mogącymi skorzystać z nowych zawieszek będą członkowie Alaska Mileage Plan. 2500 zawieszek bagażowych zostanie wysłanych do członków elitarnych planu, którzy podróżowali w ciągu ostatnich 12 miesięcy, odprawili co najmniej jedną torbę i wcześniej zarejestrowali się, aby z nowej technologii skorzystać.

Pozostali podróżni lecący liniami Alaska Airlines będą mogli korzystać z elektronicznych zawieszek imiennych na bagaż już od nowego roku. „Urządzenia będą dostępne do zakupu dla wszystkich naszych gości na początku przyszłego roku”, dodał Jain.

Zainteresowane kupnem zawieszki osoby mogą zarejestrować się na stronie https://www.alaskaair.com/content/signup/bagtagnotification, aby uzyskać informacje kiedy elektroniczna zawieszka będzie dostępna.

ZJ

„Polski paszport wielkich możliwości” czyli co warto wiedzieć o polskim obywatelstwie?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię