6 rozsądnych posunięć finansowych po przejściu na emeryturę

inwestycja

Planowanie finansowe nie kończy się po przejściu na emeryturę. Sposób, w jaki zarządzasz swoimi pieniędzmi na emeryturze, jest równie ważny, jak przed odejściem z pracy. Nadal musisz kontrolować swoje finanse, aby nie popaść w tarapaty.

Nieruchomości

Przejrzyj dokumenty dotyczące twojego domu i wszystkich nieruchomości, które posiadasz. Zaktualizować dokumenty dotyczące planowania nieruchomości, czyli komu się nieruchomość należy po twojej śmierci. Jednym z najważniejszych tego rodzaju dokumentów jest twój testament. Bez niego do tych czynności wkracza państwo i podejmuje za ciebie decyzje co z twoim majątkiem zrobić.
Inne dokumenty dotyczące planowania majątkowego do przejrzenia (lub stworzenia jeśli ich jeszcze nie posiadasz) po przejściu na emeryturę mogą obejmować testamenty życia, desygnacje pełnomocnictw i listy intencyjne.

Beneficjenci

Wyznaczenia beneficjentów to kolejny aspekt planowania nieruchomości, który ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia dystrybucji aktywów zgodnie z twoimi życzeniami.

Pogrzeb

Przygotuj się na swój własny pogrzeb. Ważne jest, aby twoi bliscy byli finansowo przygotowani na twój pogrzeb. Planując własny pogrzeb, uwolnisz rodzinę od ciężaru planowania go podczas żałoby.

Fundusz awaryjny

Fundusz awaryjny również potrzebujesz po przejściu na emeryturę. „Awarie” życiowe zdarzają się w każdym wieku. Fundusz ratunkowy może pomóc Ci uniknąć przedwczesnej wypłaty pieniędzy z oszczędności emerytalnych.

 

Zaplanuj wymagane minimalne dystrybucje

RMD (required minimum distribution) są ważnym elementem korzystania z kont emerytalnych. Nie możesz w nieskończoność trzymać swoich pieniędzy na kontach emerytalnych. Możesz zacząć wypłacać z nich pieniądze już w wieku 59 i pół roku, ale obowiązkowe minimalne wypłaty (RMD) to minimalna kwota pieniędzy, którą IRS wymaga, aby co roku wypłacić z większości rodzajów kont emerytalnych. Zwykle zaczynają w roku, w którym kończysz 72 lata. Jeśli przegapisz termin RMD lub jeśli dystrybucje nie są wystarczająco duże, być może będziesz musiał zapłacić karę podatkową w wysokości 50% od kwoty pieniędzy, których nie wypłaciłeś zgodnie z wymaganiami.
Ponadto RMD są na ogół dochodem podlegającym opodatkowaniu. Mogą więc wpływać na federalną stawkę podatku dochodowego, a także na formułę „łącznego dochodu”, która określa zakres, w jakim twoje świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych podlegają opodatkowaniu.
​​RMD stosuje się w przypadku takich kont jak:

Ubezpieczenie na życie

Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na emeryturze jest ewaluacja własnych polis ubezpieczeniowych na życie. Głównym celem ubezpieczenia na życie jest upewnienie się, że bliscy mają strumień dochodów na wypadek niespodziewanej śmierci. Dla osób, które wychowują rodziny, ubezpieczenie na życie jest często niezbędne. Jeśli nie masz już osób zależnych od twoich dochodów może należy sprawdzić, czy część polis ubezpieczeniowych na życie nie jest zbędna.

Największe zagrożenia finansowe dla twojej emerytury

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię