Singiel Iama Tongi, zwycięzcy American Idol 2023 hitem iTunes. Posłuchajcie

Fot. YouTube ABC

Iam Tongi, zwycięzca American Idol z 2023 roku, wydał w piątek swój najnowszy singiel „I’ll Be Seeing You”. Piosenka bije rekordy popularności na liście przebojów iTunes.

  • Zobacz także: Jak muzyka działa na rośliny?

Jeszcze w niedzielę po południu na pierwszym miejscu był utwór „Monsters” Jamesa Blunta, jednak tuż po emisji programu American Idol szybko został zepchnięty na drugie miejsce przez „I’ll Be Seeing You”, które nagle wskoczyło na pierwsze miejsce.

W swoim poście na mediach społecznościowych Tongi podzielił się informacją, że napisał tę piosenkę jako hołd dla swojego zmarłego ojca Rodneya, który zmarł zaledwie kilka miesięcy przed jego udziałem w American Idol.

„Ważność tej piosenki dla mnie polega na tym, że kiedy tracisz kogoś, kogo kochasz, wszystko, co robisz, przypomina ci o nim” – napisał Tongi w swoim poście.

Podczas przesłuchania w American Idol Tongi dedykował również wykonanie piosenki „Monsters” swojemu ojcu.

W lutym Blunt podziękował Tongiemu na swoim profilu w mediach społecznościowych za uwzględnienie jego utworu na 13. miejscu na liście przebojów iTunes w Stanach Zjednoczonych.

Okładka „Monsters” autorstwa Tongiego i związana z nią historia poruszyła sędziów do łez, co zaowocowało przyznaniem mu złotego biletu do Hollywood i podążaniem ścieżką, by zostać kolejnym amerykańskim idolem.

Kim jest Caroline Baran (Kaeyra)? To nazwisko warto zapamiętać!

2 KOMENTARZE

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię