Stany Zjednoczone z nowym pakietem pomocy militarnej dla Ukrainy

W najbliższych dniach Stany Zjednoczone ogłoszą kolejny pakiet pomocy militarnej dla Ukrainy. Poinformował o tym podczas briefingu w Białym Domu doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan.

Podczas konferencji prasowej w Białym Domu Jake Sullivan został poproszony o skomentowanie zapowiedzi wymienionego na koszykarkę Britney Griner rosyjskiego handlarza bronią Wiktora Buta, że chce być zaangażowany w wojnę przeciwko Ukrainie.

Sullivan odpowiedział, że Stany Zjednoczone będą wspierać Ukrainę i reagować na działania Rosji a nie na telewizyjne komentarze. „W ostatni piątek ogłosiliśmy kolejne 275 milionów dolarów wsparcia wojskowego dla Ukrainy. W najbliższych dniach ogłosimy kolejny pakiet takiej pomocy” – powiedział.

Doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego dodał, że Stany Zjednoczone śledzą rozwój wydarzeń na Ukrainie i zrobią wszystko co w ich mocy by próby uzyskania przez Rosję przewagi na polu walki oraz niszczenie cywilnej infrastruktury zostały osłabione.

IAR

Piramida przetrwania – 6 podstawowych zasad życia preppersów

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię