Tajemniczy monolit zniknął z pustyni w Utah. Pojawił się w Europie

Pod koniec listopada na pustyni w stanie Utha pojawił się monolit. Wzbudził on zainteresowanie na całym świecie. Zniknął jednak w tajemniczych okolicznościach i pojawił się w Rumuni.

„Trójkątna metalowa konstrukcja została usunięta w piątek wieczorem „przez nieznaną osobę lub grupę” z terenów publicznych, na których został znaleziony”– przekazało w oświadczeniu federalne biuro Biura Zarządzania Gruntami w Utah.

 

Sama sprawa pojawienia się monitu była niezwykle tajemnicza. Od samego początku nie było jasne, kto umieścił ją na terenie  publicznym i jak do tego doszło. Porucznik Nick Street, rzecznik Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego, poinformował, że monolit został wbudowany w skałę. Monolit został zauważony z pokładu helikoptera, który używany jest przez Departament Ochrony Dzikiej Przyrody do liczenia owiec.

„Ktoś potrzebował czasu, aby użyć jakiegoś narzędzia do cięcia betonu lub czegoś innego, aby to wkopać i osadzić go naprawdę dobrze” – powiedział porucznik Nick Street, rzecznik Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego „To dziwne. W pobliżu znajdują się drogi, ale ciągnięcie materiałów do cięcia w skale i ciągnięcie metalu, który ma więcej niż 12 stóp… jest zdecydowanie interesujące”.

Monolit zniknął z Utah, ale pojawił się w Europie. Łudząco podobna konstrukcja pojawiła się w Rumunii,w mieście Piotra Neamt. Władze skomentowały sprawę. „Monolit znajduje się na terenie prywatnym, ale nadal nie wiemy, kto jest właścicielem konstrukcji. Obiekt znajduje się na obszarze chronionym, na stanowisku archeologicznym. Do zainstalowania czegokolwiek w tym miejscu wymagana jest zgoda urzędników oraz Ministerstwa Kultury”– powiedziała Rocsana Josanu z wydziału kultury okręgu Neamt.

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię