Władimir Putin pozbawia dzieci ojców wysyłając ich na wojnę

W związku z agresywną polityką Władimira Putina coraz więcej dzieci w Rosji zostaje sierotami – alarmują obrońcy praw człowieka. Niezależny dziennik „Nowaja Gazieta.

Europa” napisał, że od początku tak zwanej częściowej mobilizacji 159 dzieci straciło ojców.
Nie wiadomo dokładnie, ilu Rosjan zginęło atakując Ukrainę, ponieważ rosyjskie władze ukrywają straty. Według ukraińskich i zachodnich źródeł, na Ukrainie mogło zginąć od 70 do 80 tysięcy Rosjan.

Władimir Putin chcąc za wszelką cenę uzupełnić straty poniesione na wojnie, ogłosił we wrześniu częściową mobilizację. W ciągu kilku tygodni, aby uniknąć wcielenia do armii, uciekło z Rosji około 800 tysięcy osób. Według dziennika „Nowaja Gazieta. Europa”, z tysięcy zmobilizowanych życie straciło co najmniej 217. Dziennikarze policzyli, że rekruci ginęli w ciągu pierwszych 23 dni służby, a niektórzy w pierwszych dniach po wysłaniu na front. Ukraińskie Siły Zbrojne podawały, że w ciągu doby zabijanych jest około 100 rosyjskich okupantów.

Od początku mobilizacji półsierotami zostało 159 dzieci z 91 rosyjskich rodzin. Niezależni socjologowie i komentatorzy zwracają uwagę, że rosnąca liczba zabitych wciąż nie wpływa na rosyjską opinię publiczną, która boi się otwarcie wystąpić przeciwko reżimowi Władimira Putina.

Kradzież tożsamości syntetycznej – wyjaśniamy

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię