Zamiecie śnieżne w Ameryce Północnej

Zamiecie śnieżne i silny mróz w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie spowodował śmierć co najmniej 38 osób.

 

Niska temperatura, silny wiatr i intensywne opady śniegu nawiedziły obszar rozciągający się od Kanady do Rio Grande – rzeki, granicznej między Stanami Zjednoczonymi i Meksykiem. W USA zginęły 34 osoby. Miastem najbardziej dotkniętym przez burze śnieżne jest Buffalo w stanie Nowy Jork.

W Kanadzie 4 osoby zginęły w wypadku autobusu, który stoczył się po oblodzonej drodze w pobliżu miasta Merritt w prowincji Kolumbia Brytyjska. W Quebecu bez prądu jest 120 tysięcy mieszkańców.

Meteorolodzy zapowiadają, że w ciągu kilku dni pogoda powinna się poprawić, ale na razie zalecają unikanie podróży. Z powodu śnieżycy tysiące lotów zostało odwołanych i wielu Amerykanów nie dotarło na święta do swoich rodzin. Silny wiatr i opady śniegu odcięły dopływ prądu do dziesiątek tysięcy amerykańskich gospodarstw. W sobotę przez pewien czas nawet 1,8 miliona osób pozostawało bez elektryczności. Wczoraj bez prądu było 200 tysięcy Amerykanów.

Najniższą temperaturę odnotowano wczoraj w zachodnim stanie Montana – spadła ona do minus 45 stopni Celsjusza. Na południu stanu Floryda było tak zimno, że popularne tam jaszczurki, żyjące na drzewach, iguany, zamarzały i spadały z gałęzi na ziemię.

IAR

Zima w Illinois – 7 atrakcji na świeżym powietrzu

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię