Amazon podbija 500 miliardowy rynek

Startup PillPack założony przez 33- letniego farmaceutę został kupiony przez Amazon za 753 milionów USD. PillPack to oferująca pełen zakres usług apteka internetowa.

Firma Amazon od lat próbowała wejść na rynek lekarstw na receptę. Dzięki PillPack stali się częścią 500 miliardowego sektora handlowego, który rośnie około 7 procent z roku na rok.

TJ Parker założył firmę z Elliotem Cohenem w 2013 roku. Jak mówią chcieli ułatwić ludziom kupowanie leków oraz przyjmowanie ich. „PillPack ułatwia każdemu klientowi dostęp do leków i przyjmowanie odpowiednich leków we właściwym czasie”, powiedział Parker.
„Wykupienie twoich leków stało się proste. Koniec z sortowaniem leków, czekaniem w kolejce lub gonieniem za uzupełnieniem recepty” – głosi motto firmy. Wystarczy założyć konto na stronie PillPack podając im listę lekarstw, dane lekarza i ubezpieczenia zdrowotnego oraz formę płatności. PillPack zajmie się resztą.
Firma przetransferuje recepty, skonfiguruje serwis tak, aby pacjent na czas otrzymał lekarstwa, zajmie się przedłużeniem recepty, zbierze potrzebne informacje od lekarza przepisującego leki jak i firmy ubezpieczeniowej, posortuje dawki oraz prześle leki w pojedynczych opakowaniach segregując je według pory przyjmowania. Koszt usługi? 0 USD.
PillPack nie pobiera opłaty za wysyłkę. Klient ponosi opłatę za lekarstwa na receptę według wymogów swojego ubezpieczenia zdrowotnego. Jeśli ubezpieczenie pobiera współzapłatę – co-pay czy wkład własny – deductibles za to kwotę odpowiada klient PillPack. Do listy leków na receptę posiadacz konta PillPack może dołączyć leki wydawane bez recepty oraz witaminy.
Dzięki sortowaniu dawek i pojedynczym opakowaniom PillPack ułatwia starszym klientom zarządzanie wieloma lekami. Starsze osoby często mają problemy z odczytaniem instrukcji przyjmowania lekarstw jak również pamiętania, które lekarstwa w danym dniu już zażyli.” Jako dziecko pracowałam w aptece ojca i dostarczałam leki ludziom w ich domach ”– mówi Parker „Już w młodym wieku byłem bardzo świadomy, jak skomplikowane może być zarządzanie receptami i przyjmowaniem leków”.
Według IQVIA, firmy dostarczającej danych na temat technologii w dziedzinie zdrowia i badań klinicznych, roczne wydatki na leki na receptę wynoszą około 500 miliardów dolarów i rosną około 7% rocznie. Przeszło 60% dorosłych Amerykanów ma co najmniej jedną przewlekłą chorobę, taką jak choroba serca, rak lub cukrzyca, a około 40% ma dwie lub więcej, na które wykupują lekarstwa na receptę.
TJ Parker jest nadal dyrektorem generalnym PillPack. Na transakcji z Amazon jego konto wzbogaciło się o 100 milionów USD. W 2020 roku wraz z Amazon Parker planuje, że firma przekroczy 1 miliarda dolarów przychodu.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię