Amerykańscy eksperci ostrzegają przez zbyt wczesnym zniesieniem restrykcji.

Eksperci amerykańskiego rządu do spraw polityki zdrowotnej ostrzegają przed zbyt szybkim zniesieniem restrykcji, wprowadzonych w celu walki z koronawirusem. Ich zdaniem, grozi to wznowieniem epidemii.

Szybkiego przywrócenia normalnego działania gospodarki chciałby prezydent Donald Trump. W wywiadzie dla telewizji Fox News prezydent powiedział, że decyzja, kiedy wznowić funkcjonowanie amerykańskiej gospodarki, będzie najtrudniejsza w jego życiu. Prezydent wskazał na 1 maja jako na datę, gdy kraj miałby powracać do normalności. Ocenił, że spadająca liczba hospitalizacji chorych na Covid-19 jest dowodem na to, iż obecne restrykcje przynoszą rezultaty.
Jednak członek zespołu antykryzysowego Białego Domu, doktor Anthony Fauci, powiedział w wywiadzie dla CNN, że poluzowanie restrykcji może nastąpić dopiero wtedy, gdy będzie to bezpieczne dla zdrowia Amerykanów. Doktor Fauci ostrzegł, że nie da się jednym przyciskiem ponownie „włączyć” gospodarki całego kraju. Byłoby to ryzykowne i proces ten musi odbywać się stopniowo – począwszy od stanów, w których jest stosunkowo nieduża liczba infekcji.
W podobnym tonie wypowiedział się dyrektor Federalnej Agencji Leków Stephen Hahn. Jego zdaniem, jednym z warunków znoszenia restrykcji jest możliwość przeprowadzania dużej liczby szybkich testów w przypadku pojawiania się nowych ognisk epidemii.
W Stanach Zjednoczonych stwierdzono już ponad 550 tysięcy infekcji koronawirusem. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 22 tysiące.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię