Wisconsin i Nowy Jork przedłużają restrykcje. Zobacz do kiedy

Light box with text STAY HOME, laptop, notepad, medicine mask and sanitizer spray on gray background. Coronavirus, Quarantine and isolation concept. Covid-19, 2019-nCoV. Top view.

W stanie Nowy Jork restrykcje przedłużone do 15 maja. W Wisconsin, aż do 26 maja. 

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo przedłużył do 15 maja restrykcje, dotyczące działalności gospodarczej i dystansu społecznego.
Według gubernatora, skala epidemii w Nowym Jorku nadal jest zbyt duża. W ciągu ostatniej doby w Nowym Jorku zanotowano 606 zgonów.  To najniższa liczba śmiertelnych ofiar epidemii kornawirusa w tym stanie od 10 dni. Wyraźnie spadła też liczba hospitalizacji oraz pacjentów pod respiratorami. Gubernator Andrew Cuomo zwrócił jednak uwagę, że choć udało się ustabilizować sytuację, to nadal każdego dnia do szpitali trafiają 2 tysiące osób. Gubernator przypomniał, że od dziś w Nowym Jorku obowiązuje nakaz noszenia maseczek lub innych osłon twarzy w sklepach, środkach transportu i innych miejscach, w których trudne jest utrzymanie dystansu społecznego.

W Wisconsin Gubernator Tony Evers przedłużył nakaz pozostania w domach do 26 maja. Podobnie jak w Nowym Jorku obowiązują tam restrykcje dotyczące działalności gospodarczej i dystansu społecznego. Placówki edukacyjne pozostaną tam zamknięte, aż do końca roku szkolnego.

 

Ameryka po polsku, IAR

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię