Rafał Trzaskowski o rozmowach z innymi kandydatami i planach na kampanię

Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski powiedział, że przed drugą turą wyborów prezydenckich będzie rozmawiał ze wszystkimi kandydatami.

Kandydat na prezydenta chce namawiać do wzniesienia się ponad podziały polityczne. Dodał, że wiele z propozycji przedstawionych przez dotychczasowych konkurentów w kampanii wyborczej traktuje jak swoje.
Podczas spotkania z wyborcami w Płocku Rafał Trzaskowski zaznaczył, że bliski jest mu szczególnie program przedstawiony przez Szymona Hołownię, który mówił w swojej kampanii, między innymi, o obronie samorządów czy kwestiach ochrony środowiska. „Chcę być prezydentem wszystkich tych, którzy chcą zmiany. Ja mówię na serio o wspólnocie” – powiedział Rafał Trzaskowski.
Kandydat Koalicji Obywatelskiej przedstawił swój plan na kampanię przed drugą turą wyborów.
„Będziemy mówili o tych propozycjach programowych, które nas łączą, które łączą wszystkich kandydatów zmiany. Będziemy jasno dopominali się pomocy dla wszystkich tych, którzy są słabsi, których PiS i pan prezydent zostawił samym sobie. Będziemy mówili o gospodarce, bo dzisiaj potrzeba silnego prezydenta, dzisiaj jak nigdy potrzeba silnego państwa i trzeba państwa, które jest uczciwe” – mówił Rafał Trzaskowski.
Według cząstkowych danych z Państwowej Komisji Wyborczej Andrzej Duda wygrał I turę wyborów, zdobywając 43,67 procent głosów. W II turze znajdzie się też Rafał Trzaskowski, który otrzymał 5 milionów 845 tysięcy 164 wyborców, czyli 30,34 procent wszystkich głosujących. Trzeci jest Szymon Hołownia, który otrzymał poparcie 2 milionów 667 tysięcy 655 głosujących, uzyskując 13,85 procent.
Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca.

IAR/FB/wcześn./d kwi/i jf/w kj

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię