Joe Biden: „Żarówkę wymyślił czarnoskóry”

W czwartek Joe Biden odwiedził Kenoshe, podczas spotkania z przywódcami lokalnej społeczność zaskoczył swoich słuchaczy twierdząc, że żarówka została wymyślona przez czarnoskórego naukowca.

Ludzie boją się tego, co jest inne. Na Boga, dlaczego, na przykład, nie uczymy historii na lekcjach historii? Żarówkę wynalazł czarnoskóry, a nie biały gość imieniem Edison – Musimy podawać ludziom fakty –  stwierdził Joe Biden.

Jednocześnie przypominał o spaleniu „czarnej Wall Street”, jednego z najbardziej rasistowskich wydarzeń w historii Stanów Zjednoczonych.

Demokratyczny kandydat na prezydenta Joe Biden wspólnie z małżonką Jill Biden odwiedził w czwartek Kenosha w Wisconsin. Były wiceprezydent USA spotkał się tam z ojcem, bratem i siostrami postrzelonego przez policję Jacoba Blake’a. Telefonicznie połączono się z przebywającym w szpitalu mężczyzną. Blake nie przebywa już na intensywnej terapii, ale pozostaje częściowo sparaliżowany.

 

Jak podkreśla Fox News, które informowało o sprawie, to Edison jako pierwszy wynalazł żarówkę i żarnik. Według Departamentu Energii, Edison uzyskał patenty na żarówkę w 1879 i 1880 roku. Biden prawdopodobnie nawiązywał do Lewisa Howarda Latimera, który w 1881 r. opatentował ulepszoną wersję żarówki. Mogła ona wytrzymać dłużej niż żarówka Edisona.

Latimer w tym czasie pracował dla jednej z firm konkurujących z Edison’em. Był dzieckiem byłych niewolników, weteranem marynarki wojennej, członkiem National Inventors Hall of Fame i ostatecznie stał się  jedynym czarnoskórym członkiem zespołu badawczego znanego jako „Pionierzy Edisona”. Prace z Edisonem rozpoczął w 1884 roku.

Niestety nie był on pierwotnym wynalazcą żarówki.

AL

https://amerykapopolsku.com/2020/09/07/przeszczep-pluc-u-chorego-na-covid-19/

 

Firma powiązana z Bidenem wygrała stanowy kontrakt na reklamy wyborcze w Kalifornii

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię